Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poórov futbalový štadión v Trnave začal výstavbu

23.09.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Kapacita novej arény bude 19-tisíc návštevníkov, pribudne aj obchodné centrum

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Euromax

Po niekoľkých mesiacoch búrania sa začala v Trnave výstavba nového futbalového štadióna. Projekt pomenovaný City Arena spojený aj s polyfunkčnou a komerčnou časťou odštartoval budovanie aj prítomnosťou premiéra Roberta Fica.

Komplex plánovaný podľa parametrov UEFA a FIFA má mať kapacitu 19-tisíc miest, čo je mierny nárast oproti predošlému zámeru. Okrem toho vznikne aj obchodné centrum s plochou 23-tisíc m2, multikino i kancelárske priestory.

„Počas výstavby vytvorí projekt pracovné príležitosti pre 500 až 1 000 pracovníkov v stavebníctve. Po dobudovaní nájde prácu v prevádzkach viac ako 400 zamestnancov,“ hovorí Pavol Adamec, predseda predstavenstva investorskej firmy City-Arena a.s.

Predmetom sporov boli pri povoľovaní výstavby parkoviská, v dvoch podzemných podlažiach má vzniknúť 1 150 parkovacích miest. Tie budú primárne určené pre návštevníkov komerčnej časti, investor pritom argumentuje dobrou pešou dostupnosťou a možnosťami v okolí.

City-Arena Trnava (1) - vizualizácia Zdroj: City-Arena a.s.

Termín dokončenia štadióna znie prvý polrok 2015, búranie prebieha od tohtoročnej jari. V memorande o spolupráci, ktoré investor podpísal s mestom, sa zaviazal do projektu investovať 76 miliónov eur, z toho do štadióna 13 až 15.

Investorská firma City-Arena patrí do developerskej skupiny Euro Max Slovakia, ktorá v krajine postavila niekoľko nákupných centier známych ako Max pri objeme investícií 230 miliónov eur. Plán vybudovať multifunkčné centrum má aj v Bratislave – oproti novostavbe biznis centra Forum na rohu Bajkalskej a Prievozskej.

City-Arena Trnava (3) - vizualizáciaZdroj: City-Arena a.s.

Euro Max Slovakia patrí medzi firmy združené okolo trnavského podnikateľa Vladimíra Poóra, ktorý ju označil za svoju dcérsku spoločnosť. Biznismen sedí aj v dozornej rade City-Arena a patrí mu futbalový klub Spartak Trnava.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Euromax

Diskusia (0 reakcií)