Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Port od Penty rebrandoval

26.05.2009, 16:35 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Megaprojekt za Lamačom sa volá Bory, budúci rok začínajú stavať obchody.

  • Tlačiť
  • 2

Projekt finančnej skupiny Penta dlho známy ako Port rebrandoval a zmenil názov. Developer zároveň spustil webstránku, na ktorej ho prezentuje pod menom Bory, inšpiráciou majú byť okolité borovicové lesy. Zároveň pridáva základné info o predpokladanom štarte ešte tento rok a celkovej investícii do obchodno-zábavných zón za 340 miliónov eur.

Pripravovaný Bory Mall tak bude podľa najnovších informácií viac než o polovicu drahší. "Objem totiž výrazne narástol," hovorí Juraj Šaštinský, šéf Real Estate Penty. Prenajímateľná plocha centra dosiahne 85-tisíc štvorcových metrov, počíta sa so zelenými plochami aj vo vnútri. Kryté parkoviská zabezpečia 3 200 miest.

bory.jpg

Siete potrebné pre výstavbu centra chce firma pripraviť ešte tento rok, výstavbu samotných obchodov plánuje podľa J. Šaštinského spustiť na budúcu jar. Centrum z dielne talianskeho architekta litovského pôvodu Massimiliana Fuksasa má svoje brány otvárať v roku 2011. 

Nákupy vyrastú v prvej etape, druhú plánuje developer rozbehnúť neskôr. V rámci nej pripravuje administratívne, relaxačné i bytové projekty. Celé územie zaberá 220 hektárov a rozprestiera sa hneď vedľa diaľnice D2 z Českej republiky. Počíta sa aj s predĺžením električky z Dúbravky, rekonštruovať sa má aj diaľničná križovatka za Lamačom.

Projekt na okraji Bratislavy prezentuje Penta viac než dva roky. Vtedy sa ešte hovorilo o odlišných číslach a plánovanom dokončení obchodov v roku 2009. Posledné informácie z marca spomínali štart o rok neskôr – 2010. V susedstve sa chystá aj ďalší rozsiahly megaprojekt s názvom Centrop, na ňom spolupracujú spoločnosti Realiz a česká Reform Capital.

Vizualizácia - Penta

  • Tlačiť
  • 2

Súvisiace články

Za Lamačom majú pretiecť miliardy eur

Polyfunkčný megaprojekt Centrop má na 850 hektároch ubytovať 60-tisíc ľudí, univerzity a športoviská 3

Pri letisku rozkvitne miliarda eur

ORIL plánuje megaprojekt pri letisku

Developeri objavujú čaro lacných bytov

Nové byty v Lamači zastrešia Američania