Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Potvrdené, novým majiteľom Istropolisu je dvojica známych developerov

07.09.2017 | Tomáš Vašuta

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

07.09.2017 | .Adam

Kedze to nekupil ani Ficov najlepsi priatel, ani Dankov najlepsi priatel, ani HB, ani JT, tak to nebude taka katastrofa. Ale zaujimave je, co pan Machyna bude robit s peniazmi? Spravi nieco pre odborarov? Su to ich peniaze.

07.09.2017 | Niless

No este by bolo dobre predat trznicu lebo darmo je tam novy central a spravi sa nieco s istropolisom ale ta trznica tam posobi ako brloh fetakov, kseftarov a predajcov cinskeho tovaru.

07.09.2017 | raven2s

Na Nivách by bolo potrebné vystavať nový komplex hlavnej železničnej stanice pre Bratislavu o ktorom sa dlho a nekonečne polemizuje, ale nič sa v tomto smere nekoná. Bratislava potrebuje ako hlavné mesto reprezentačnú železničnú stanicu a nie tú, ktorá je hanbou pre celé Slovensko. Veľká výhra pre Bratislavu by bola, keby sa tieto samostatné celky (obchodné centrum Centrál, kongresové centrum Istropolis, obnovená tržnica a nová hlavná železničná stanica) navzájom prepojili pod zemou i za pomoci pohyblivých pásov a schodov. Týmto spôsobom by mohol vzniknúť v Bratislave nový moderný nákupno - kongresový komplex, ktorý by nám mohli závidieť viaceré mestá. V tomto smere by mohol viac urobiť primátor Nesrovnal a nie len podporovať výstavbu domu na strome, ktorý nepriniesol obyvateľom Bratislavy veľa osohu, ale minuli sa prebytočné peniaze. Primátor už dávno mal byť koordinátorom na tomto veľmi zaujímavom mieste a mal všetkých dať dohromady s upresnením ich plánov (developer, alebo odbory, železnice, alebo Ministerstvo dopravy, poprípade iní zainteresovaní). Každý si v meste robí čo chce a keď sa už objekt postaví niekedy aj bez povolenia, potom všetci lamentujú a nariekajú, že on o ničom nevedeli. Všetci sú však hrdinovia pred voľbami čo všetko dokážu, ale deň po voľbách "skutek utek" ako hovoria naši "bratia". Z toho dôvodu nemá Bratislava ako hlavné mesto reprezentačné a kongresové centrum ľahko dostupné ako napríklad Viedeň a preto nás môže všetko obchádzať. Bratislava je z toho dôvodu prezentovaná len ako malé, ospalé, "vidiecke" mestečko v tieni Viedne a Budapešti. Pán primátor bolo by už načase to zmeniť a teraz na to najlepší čas. Ukázať, že aj Bratislava môže byť "veľká" a zaujímavá pre Európu a svet a nie len plakať, že sa to nedá.

07.09.2017 | .Adam

Budapestianska stanica a celkovo Budapest nevyzera o nic lepsie. Len je vacsia. Aky ma zmysel konkurovat tym, ze BA bude taka ista ako Vieden a Budapest? Nie je osoznejsie konkurovat tym, ze sme ini? Nevravim, ze zaprdenost Bratislavy je vyhra, ale budovat z BA novu Vieden nema zmysel a ani ekonomicke racio.

07.09.2017 | Bellarmino

Železničná stanica má význam jedine za splnenia nutného východzieho predpokladu, stavby rýchloželeznice dvoma koridormi od mesta, uháňajúcej 350 km/h, načo je stanica, ak sa jazdí starými vraždami.

07.09.2017 | Bellarmino

Socializmus treba úplne zrušiť a nie ho povýšiť ako riadiaceho koordinátora. Štátne dozorovanie nad súkromnou iniciatívou, ešte navyše samozvaní občianski aktivisti a ďalší vydierači? Stop socializmu a sockám zvlášť. Odrovnal a ďalší brzdiči nech zalezú do krytu, nech nič nepokazia a nech sa zdržia svojho vlastného negativizmu, pretože nie sú oprávnení zhoršovať nálady. Poškodzujú súkromníkov, čo sa o niečo snažia, komu to prospieva? Závistlivým voličom? Držať nemenný pohľad, a nie prebiehajúce podstatne zmeniť, prispôsobovať sa davom a večným ufňukancom, ale napokon všetko zaplatiť z vlastného. Síce mu vyškrtali polovicu návrhu, ale zaplatiť má on. Ak veľkí „architekti“ a „urbanisti“ sú takí domýšľavci, nech prispejú z vlastnej kasičky. Alebo sami navrhnú vlastný projekt.
Ja žiadne kongresy nepotrebujem, aby sa zišla Kominterna, alebo zjazd nudných fyzikov? Aký je to prínos pre mesto a občanov? A to všetko má zaplatiť nový vlastník Istropolisu?

07.09.2017 | salamoon

tak tak, kapitalisticke socky, co su odkazane na socialisticky majetok..

10.09.2017 | mba

Vidiet, ze urbanizmu rozumiete ako hus pivu. Aj vdaka takym ako Vy BA vyzera ako vyzera. Ako materialne a duchom chudobna porovnani s okolnymi hlavnymi mestami.

V Bratislave dodnes vladne totalna svojvolnost pri vystavbe, a preto tak aj vyzera: budovy padaju kvoli zlej statike, mesto nema infrastrukturu, auta parkuju po travnikoch okolo budov, sukromnici stavaju ultra lacne, dizajnovo nechutne krabice zo skla (ako napriklad vyskovka s vredom vedla VUB), ktore po 1. najme budu nepredajne bez dalsej investicie...

Vdaka korupcii a slobode je BA jeden velky, architektonicky nechutny chaos. Tak sa metropola nebuduje. Leda tak vychodoeuropsky postkomunisticky vidlakov na buransky styl podla mentalnych invalidov Basternak a spol

07.09.2017 | raven2s

Príspevky, ktoré boli napísané po mojom komentári presne odzrkadľujú postoj niektorých ľudí. V Bratislave sa nič nedá urobiť, lebo všetci sa nevedia dohodnúť a stanoviť si priority aby bolo mesto krajšie a prosperujúce. Každý len nadáva a už dopredu je skeptický, že sa to nedá. Ak má Bratislava sa správať ako moderné európske hlavné mesto tak musí mať aj reprezentačné priestory pre konanie medzinárodných kongresov, konferencií a sympózií ináč budú sa tieto konať vždy len napr. vo Viedni, Budapešti alebo v Prahe a o Bratislavu nebude nikdy záujem ako doteraz, ale to možno skeptikom vyhovuje. Nikto to nevie tu dať dokopy, načo potom máme primátora a starostov, keď sa nevedia dohodnúť a každý kope inú "ligu" a len pre seba. S kým sa máme porovnávať, keď nie s Viedňou a Budapešťou, predsa developer bez súhlasu mesta si nesmie dovoliť hocičo bez toho, aby nebol patrične potrestaný za nezákonnosti. V meste je pri výstavbe zo súkromných zdrojov úplná demokracia, ale to neznamená, že tu bude anarchia. K tomu socializmu je potrebné povedať, že nie všetko bolo zlé ako je to dnes prezentované, vzniklo viacero pekných architektonických diel, ktoré sú zanedbané a možno im je potrebné zmeniť pôvodný účel a dať im nový rozmer pre potreby súčasnosti. Nie je potrebné sa riadiť starým heslom "ZSSR náš vzor", ktorý si niektorí prispôsobili po novom "USA náš vzor", ale spraviť z Bratislavy moderné mesto s vlastným špecifickým koloritom, ktorý by nám mohli viaceré mestá aj závidieť. Pokiaľ sa nepovznesieme nad všetky malichernosti a bude tu stále nevraživosť medzi samosprávou a súkromným kapitálom nebude v Bratislave nič a nebude sa rozvíjať ani turizmus lebo tu nebude nič čo by turistov lákalo. Ak niekto s týmto mojim tvrdením nesúhlasí nech uvedie konkrétne argumenty proti, ináč sú to len zbytočné a prázdne reči, ktoré nie je potrebné komentovať.