Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pozemky pod plánovaným megaprojektom kúpil fond Poštovej banky

07.08.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na realitnom trhu došlo k zaujímavej transakcii. Pozemky v obci Banka, na ktorých plánoval developer Iuris Group vybudovať obrovský rekreačno-rezidenčný komplex, majú nového majiteľa. V dražbe ich získala spoločnosť Forespo Development 4, patriaca pod realitný fond Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Transakcia bola vynútená. Skupina Iuris totiž nevedela rozbehnúť projekt Beethovenova alej niekoľko rokov až došla trpezlivosť financujúcej banke. UniCredit Banka sa začiatkom tohto roka rozhodla uplatniť záložné právo. V praxi to znamenalo, že pozemky s rozlohou 30 hektárov na kopci pri liečebnom ostrove v Piešťanoch putovali do dražby.

Pozemky „v zľave“

Znalec ohodnotil ich cenu na 3,8 milióna eur. V prvom kole, ktoré sa konalo v apríli tohto roka, však žiaden záujemca takúto sumu neakceptoval. Nepomohlo ani opakovaná dražba a zlacnenie na 2,85 milióna eur. Úspešné bolo až druhé opakované kolo dražby. Koncom júna uspel záujemca so sumou 1,94 milióna eur.

Neprehliadnite

Meno majiteľa pozemkov je už známe. Pozemky sú prepísané na spoločnosť Forespo Development 4, ktorá patrí pod realitný fond Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky. Či bude pokračovať v projekte predchádzajúceho vlastníka je nateraz otázne. Spoločnosť na otázky TREND Reality nedopovedala.

História celého projektu je stará už osem rokov. Ešte v roku 2009 predstavila skupina Iuris projekt Beethovenova alej. Developer rozdelil rozsiahle pozemky na dve časti. Kým v prvej počítal s vybudovaním domov a bytov, druhá mala rekreačnú funkciu. Jej súčasťou mal byť hotel, športový komplex a akvapark.

Beethovenova alej Zdroj: Beethovenova alej

„Hlavným lákadlom bude vodný svet, ktorého ročnú návštevnosť predpokladáme na úrovni 150- až 200-tisíc návštevníkov,“ uviedol v roku 2010 Ľ. Čema, konateľ Iuris Investu. Aj keď sa pôvodne hovorilo o štarte stavebných prác v roku 2011, nakoniec sa tak nestalo ani ďalších šesť rokov.

Dlhoročné odkladanie

V roku 2013 informovali miestne noviny Hlásnik obce Banka, že developer získal stavebné povolenie pre inžinierske siete. „Javí sa, že sa konečne pristúpi k novej výstavbe na Červenej veži. Problémom pre úplné začatie všetkých prác je doriešenie prístupovej komunikácie na Červenú vežu novou cestou vedľa cintorína. V súčasnosti prebiehajú rokovania s dopravným inšpektorátom, projektantmi a investormi výstavby na Červenej veži,“ písalo miestne periodikum pred štyrmi rokmi.

Beethovenova alej Zdroj: Beethovenova alej

Stavebné práce nezačali ani po tom, čo developer vytýčil na pozemkoch informačné tabule o začiatku celého projektu. „Momentálne nemôžeme podať konkrétne informácie, keďže projekt aktívne riešime,“ reagoval na otázky TREND reality koncom roka developer.

Aj keď ešte na jar tohto roku presviedčal, že projekt sa snaží zachrániť, dražba našla nového majiteľa. Len pre doplnenie, väčšinovým majiteľom pozemkov bola pôvodne spoločnosť Iuris Invest, ktorá patrí do skupiny Iuris Group. Developer pritom v Piešťanoch už jeden projekt realizoval, stál za medializovaným projektom Centroom, ktorý mal problémy so statikou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy banka, Beethovenova alej, dražba, Forespo, Iuris

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát