Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozemok z inzerátu kúpil futbalista Mak. V Petržalke postaví novú halu

17.10.2018, 05:03 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

K športoviskám v hlavnom meste by už čoskoro mala pribudnúť nová futbalová tréningová hala, ktorú na okraji Petržalky plánuje postaviť futbalový reprezentant Róbert Mak. Stavba má vyrásť na nezastavenom pozemku, ktorý cez inzerát vlani predával prostredníctvom prepojených foriem podnikateľ Ivan Feješ, ktorý má blízko k developerovi Cresco.

  • Tlačiť
  • 0

Pozemky pri Dolnozemskej ceste v Petržalke na výmere okolo 50-tisíc štvorcových metrov sa vlani objavili v inzerátoch. Vlastník za ne pýtal 5,75 milióna eur, čím sa zaradili k najdrahším na Slovensku. Bytová výstavba na nich však možná nie je, využitie je obmedzené na športoviská a rekreačné účely.

Pozemky patrili štyrom spoločnostiam, vo všetkých figuruje podnikateľ Ivan Feješ, ktorý je konateľom napríklad aj v eseročke Slnečnice a ďalších firmách spojených s realitnými projektmi v novej petržalskej štvrti, ktorú buduje developer Cresco.

Známa postava petržalských realít 

I. Feješ je z pohľadu realitného trhu v hlavnom meste zaujímavým menom. V minulosti sa jeho podnikateľská skupina dostala k 170 hektárom pozemkov v Petržalke po veľkostatkárovi Jozefovi Popperovi. Pôdu získal I. Feješ od Popperových dedičiek, no okolnosti respektíve to, ako ich vyrovnal, nikdy neprezradil. O pozemky sa v minulosti súdilo hlavné mesto a Slovenský pozemkový fond, pripomínal denník Pravda.

I. Feješ bol neskôr spojený aj s čudnou  zámenou pozemkov v Bratislave. Magistrát najprv v roku 2006 vymenil pozemky pri Einsteinovej ulici za pozemok pri čističke vôd v Petržalke a krátko nato mesto zamenilo aj ďalšie lukratívne pozemky pri Starom moste, opäť za pozemky na okraji Petržalky, kde chcelo v Janíkovom dvore budovať depo pre električky a rozširovať vozovňu autobusov. Mesto pozemky nutne potrebovalo, boli v koridore, kde sa mala stavať električková trať, s ktorej financovaním mal Bratislave pomôcť štát. 

Pozemky magistrát pred rokmi vymieňal s firmami Poplatky a Popper Capital. V prvej figuroval I. Feješ, druhá mala oficiálne cyperského vlastníka, ale 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Petržalka, Róbert Mak, športová hala

Diskusia (0 reakcií)