Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite sa, ako má vyzerať nová Cvernovka

18.11.2011 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

18.11.2011 | lebowski22

.

len par dni dozadu tu bol citovany tusim stary dedo francuzskeho developera, ktory udajne cvernovku sam nedavno navstivil, a tlapkal tam nejaky stlp, s citatom "tento musi zostat".

pozerajuc sa na tie vyzualizacie, vidim ze dedov sen bude splneny, a sice ten stpl bude asi to jedine, co tam z tej cvernovky zostane.

nemam nic proti tomu, kto ma pozna vie co si myslim o starych haraburdach vyhlasovanych za pamiatky, len ma dost prekvapila naivnost s akou novinari (nielen trendu) a diskutery k planom developera filantropa prostupovali.

.
podla vizualizacii z cvernovky nezostane absolutne nic, okrem skladu meganabytok a vyskovej administrativy. cize asi tak 10 az 15% povodnych stavieb.

co je zla sprava pre architektonistickych fetisistov, a tiez pre 'daniela interier', ktory tam nedavno zbuchali studio, pricom poslat ponuku na jednoduchu vstavanu skrinu im trvalo vyse tyzdna.

je to vsak dobra sprava pre bratislavu, ktora zas ziska kus plochy za ktoru sa netreba hanbit.

18.11.2011 | Andrej_sk

pred rokom-dvoma sa vyhlasovalo, ze v cvernovke budu lofty. Asi prve a zaroven aj posledne v Blave. Ale vidim, ze uz aj od toho sa upustilo. No nic, prisli o zakaznika. Taka Praha ich ma na mraky, zaroven tym zachovali vzhlad historickych priemyselnych budov.

21.11.2011 | cinematic

Presne tak... prečo by nenastavali betónové kocky keď môžu zbúrať to, z čoho by mohli byť nádherné lofty... a páči sa mi PR text o francúzskej architektúre. Architektúra je iba dobrá alebo zlá. Francúzska historická architektúra je dobrá... tá moderná nič moc väčšinou. A podobne to bude s Cvernovkou.

18.11.2011 | Buboboy

Mne sa páči všade na tých vizualizáciách množstvo ľudi, pričom dnes je Bratislava prázdna. Sobota večer vyzerá centrum mesta ako dom smútku.Bez ohľadu na to je to pekný projekt, páči sa mi relatívne dodržaná výšková zástavba, vec čo sa v Bratislave absolútne nenosí, len trošku by som ešte eliminoval to sklo na vyšších podlažiach.

18.11.2011 | swisso

ja byvam v starom meste a vobec mi nepripada, ze by tu bolo mrtvo. A to nehovorim ked je leto. Prid sa pozriet

18.11.2011 | Lukas71

Pravda je taka, ze stare mesto je plne ludi a to preto, lebo tam je pesia zona. Pri cvernovke bude naopak ludoprazdno...inac fakt by som prestal na mieste serioznych medii propagovat polopravdy a iluzionisticke vizualizacie, kedze cvernovka bude iba o betone, hoci pravdepodobne bude posobit "utulnejsie" ako teraz.

21.11.2011 | cinematic

myslis cez víkend? alebo turistov? lebo bratislavčanov v starom (historickom) centre je cez týždeň ako šafránu...

20.12.2011 | petox

ani nie...ludi je samozrejme menej, ale to iba preto, lebo CP-ckari sli na vikend domov... :-P

18.11.2011 | AFI

K tým skleneným budovám len toľko - tuším v Martine majú sklenené akvárium, ktoré svojho času vyhlásili za stavbu roka a teraz tam už nik nesídli a uvažujú, čo s ňou. Pretože akvárium treba vykurovať, a keďže nie sme na Islande, gejzírmi sa to nedá.

18.11.2011 | alfonzK

zahustujem,
zahustujes
zahustujeme
Spolu to DOKAZEME !

18.11.2011 | lebowski22

dristas, drista, dristaju. tieto patologicke kecy o 'zahustovani' ked sa bavime o zasvinenych a zdevastovanych oblastiach ktorym hrozi zcivilizovanie su unavne.

na jednej strane tu stale kvakas a vyplakavas ake su byty drahe, ale oni lacnejsie znizenim hustoty nebudu, einstein. ked sa chces niekedy dostat na tych tvojich cielovych 500 eur za stvorec, tak sa bude musiet zahustovat este pooooooriadne viac nez to co na vizualizacii vidis.

nieco na tento styl. to prve okno z dola vedla stromu, to si viem niekde vedla DuoHausu predstavit na 500 eur/m2, ale bez dane:

http://www.aluminum...

18.11.2011 | ulicnik24

tak to potom Manhattan je asi najlacnejsie miesto na zemi.

19.11.2011 | alfonzK

s.develloper sa ozval ;)

21.11.2011 | cinematic

Jasné, najlepšie by bolo zahustiť to v Medickej záhrade... takí magori ako ty nám do...ali mesto.

19.11.2011 | TotoTuSomJa

Nevyzerá to zle. Ak dodržia výšku podľa vizualizácií, bude to posun dopredu. tiež ma potešili tie stromy na chodníkoch a najmä stromové stromoradie, to je pomaly zabudnutá vec v Bratislave, pritom to významne zlepšuje klímu a tiež vzhľad prostredia. Takže fajn:-)

19.11.2011 | ready

Priestor okolo stanice potrebuje zmenu.

Skoda ze HB tam stopol Twin City (mi ich clovek hovoril ze "koli chybajucim povoleniam", akoby HB niekedy na povoleniach zalezalo (napr. Aupark Zilina). Teray je tam len oplotene stavenisko na roky.

19.11.2011 | andrewcar

Vyzera to ako kancelarsky komplex, vsetko hranate .
V Amsterdame je nieco podobne same kancelarie.Ako hovoria miestny vecer je to tam dost nebezpecne ked vsetci s tych kancelarii odidu.
Pokial sa tam vytvori pekne okolie kde sa ludia radi zdrziavaju zvysi tocenu aj nehnutelnosti a nato terajsi stavitelia zabudaju.

21.02.2012 | Ruzinovcan

Informujem, že: Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Ružinov prijalo dňa 14. 02. 2012 Uznesenie č. 146/IX/2012 Cvernovka na Páričkovej ulici v Bratislave

miestne zastupiteľstvo
po prerokovaní materiálu
o d p o r ú č i l o Ing. Dušanovi Pekárovi, starostovi
a) začať neodkladne proces obstarania územného plánu zóny bloku ohraničeného ulicami Páričkova, Dulovo námestie, Košická, Mlynské nivy a Svätoplukova v ktorom budú premietnuté zámery zachovať vybrané objekty areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne
b) rokovať v súčinnosti s mestom Bratislava s Ministerstvom kultúry SR o podpore konania o vyhlásení vybraných objektov za kultúrne pamiatky
c) zapísať do Zoznamu pamätihodností Mestskej časti Bratislava - Ružinov objekty
Farbiareň, parc. č. 9747/15,
Úpravne, parc. č. 9747/25,
Strojovne, parc. č. 9747/18,
Mechanická dielňa, parc. č. 9749/19,
Zámočnícka dielňa/kotolňa, parc. č. 9747/23,
Stolárska dielňa, parc. č. 9747/21
Sklad olejov, parc. č. 9747/24
d) pripraviť návrh Všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava – Ružinov, v ktorom sa premietnu nové objekty Zoznam pamätihodností Ružinova a zároveň budú v ňom navrhnuté regulatívy v zmysle § 7 a ods. 2 písm. d) Stavebného zákona
reprezentujúce úsilie poslancov Miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Ružinove o zachovanie priemyselného dedičstva
e) po schválení VZN bude ako Program ochrany kultúrneho a historického dedičstva Mestskej časti Bratislava - Ružinov zapracovaný do územného plánu zóny bloku Páričkova, Dulovo námestie, Košická, Mlynské nivy a Svätoplukova ulica
T : ihneď po podpise starostom

Chcel by som investora presvedčiť, že konverzia areálu Cvernovky na Páričkovej ul. v Bratislave s prisúdením premyslených funkcií s prihliadnutím na potreby lokality a súčinnosť s mestom Bratislava a mestskou časťou Ružinov bude zaiste optimálnejším riešením ako indiferentná urbanistická štúdia ktorá, môže byť postavená kdekoľvek inde.
Základným nedostatkom tejto štúdie, ktorú môžeme vidieť na internet. stránkach napr. http://reality.etre... že nepočíta so zachovaním kultúrneho dedičstva. Viaceré objekty, odsúdené spoločnosťou Hamiltongroup na zánik majú nespochybniteľné pamiatkové hodnoty. Preto som presvedčený, že tieto hodnoty by developer, vo vlastnom, dokonca aj vo finančnom záujme mal dokázať rešpektovať a využiť.
Požiadal som hlavnú architektku mesta, aby komunikovala s investorom, resp. vlastníkom nehnuteľností v areáli Cvernovky.S úctou a pozdravom