Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pracovné prostredie sa mení. Môže za to moderná doba a nové technológie (1. časť)

15.02.2016, 11:00 | Tomáš Hegedűš

Názor | Inovatívne pracovné prostredie. Tieto tri slová budú už v blízkej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej modernej a úspešnej firmy. Optimalizácia prostredia, v ktorom ľudia pracujú a jeho prispôsobenie súčasným novým trendom je už teraz témou dňa.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Blog Tomáša HegedűšaBlog Tomáša Hegedűša

Je výkonným riaditeľom realitno-poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko. Vo svojich blogoch sa venuje najmä oblasti Real Estate. V tejto súvislosti píše o nových trendoch a inováciách v oblasti Real Estate, workplace stratégiách či prognózach v realitnom biznise na Slovensku i vo svete. Prečítajte si aj ďalšie blogposty.

Inovácie hýbu svetom

Samozrejme, inovatívne pracovné prostredie ako také dnes nie je žiadnou prevratnou novinkou. Aj napriek tomu je práve teraz aktuálne ako nikdy predtým. Je odrazom modernej doby: mladej generácie, rozdielneho prístupu k pracovným a osobným hodnotám ako v minulosti i masívneho nárastu používania moderných technológií.

No a samozrejme aj snahou o efektívne ekonomické riešenia. Inovatívne pracovné prostredie je rozsiahly koncept, ktorý každý definuje inak. Každá spoločnosť má naň svoj vlastný pohľad, odlišný prístup. Aj preto sa musí tvoriť na mieru, podľa presnej špecifikácie firiem, jej potrieb, filozofie, vízie, pracovných procesov.

Novodobé pracoviská

Pracoviská budúcnosti sa často spájajú s prácou z domu, úsporou nákladov, kanceláriou bez papiera, štrukturálnym znižovaním počtu využívaných priestorov a ich lepším využitím. Vyznačujú sa efektivitou, stimuláciou spolupráce medzi zamestnancami, ich vyššou aktivitou a interaktivitou.

Samozrejme, koncept inovatívnych priestorov nemusí vyhovovať úplne každej spoločnosti. Aj keď by sa ale mohlo zdať, že moderné kancelárske priestory pre niektorú spoločnosť nie sú vhodné, alebo jej jednoducho nesedia, dôležité je, že aspoň niektoré jeho prvky prijať môžu.

Kancelárie - ilustračnéZdroj: CBRE

Trend, ktorý je rozbehnutý, už nebude možné zastaviť, bude pokračovať aj napriek prirodzenému odporu. Táto štrukturálna zmena má a bude mať vplyv na všetky zúčastnené strany – zamestnancov, trh i zamestnávateľov.

V ďalšom blogu (v pokračovaní tejto témy) sa pozrieme na to, ako vyzerá pracovné prostredie vo väčšine prípadov v súčasnosti, ako sa v budúcnosti zmení a čo pre to treba urobiť. Odpovieme tiež na otázku, čo táto zmena firmám prinesie?

5 dôvodov, prečo firmy prejdú k inovatívnemu pracovnému prostrediu:

 1. Efektivita: menšia podlahová plocha a evidentné úspory za nájom.
 2. Schopnosť ľahšie prijímať budúce zmeny vďaka nutnosti zmeniť celý koncept. Flexibilné použitie umožní docieliť to, že sa budú pohybovať ľudia, nie budova.
 3. Stimulácia spolupráce: medzi ľuďmi, medzi tímami alebo naprieč oddeleniami.
 4. Väčšia aktivita zamestnancov, prilákanie mladých generácií.
 5. Imidž: vytvorenie silnej značky.
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Tagy Blog Tomáša Hegedűša, Názory, Realitné názory

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát