Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo kreslí súkromná firma električku v centre Bratislavy

14.09.2018, 05:02 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Názor | Električka je vďačná predvolebná téma. Prakticky každý sa zhodne na tom, že je v hlavnom meste potrebná a vo veľkej miere môže riešiť problémy s dopravou. Aj preto verejnosť zväčša prijíma informácie o stavbe nových tratí s nádejou.

  • Tlačiť
  • 16

Voľby sa blížia a slovo električka, respektíve metro sa v posledných týždňoch skloňovali viackrát. Venovať sa vyjadreniam kandidátov, ktorí hovoria o budovaní a predlžovaní tratí, nemá zmysel. Sú asi také relevantné ako augustový sneh. Jediným reálnym predĺžením trate je petržalský projekt. Ostatné vízie o predĺžení električky do Vajnôr, Vrakune či Devínskej Novej Vsi sú dnes len fantazmagóriou, ktorá nemá reálne základy.

To však neplatí o návrhu, ktorý verejnosti predložila developerská spoločnosť J&T Real Estate. Ešte v rámci snahy o získanie štatútu významnej investície ponúkla, že výrazným spôsobom prispeje k vybudovaniu električkovej trate, ktorá spojí Nivy s mestom a vytvorí mestský okruh. Aj keď zo štatútu nebude nič, v projekte elektirčky chce pokračovať.

Mnoho otáznikov

Na mieste je otázka, prečo vkladá súkromník toľko času, energie a financií do projektu, ktorý by v každom normálnom meste či krajine bol na pleciach štátu či samosprávy. Reči o tom, že developer chce zabrať pozemky okolo Miletičky a stavať tam svoj projekt, sú bludy.

Neprehliadnite

Áno, môžeme operovať aj s oficiálnou verziou, že spoločnosť chce prispieť k vyriešeniu dopravnej situácie v zóne, v ktorej má svoje aktivity a ešte aj dlho bude mať. Okrem chystaného rozšírenia projektu Eurovea s najvyššou budovou na Slovensku, chystá v zóne aj projekt Klingerka a na development čaká aj územie pozdĺž  Košickej ulice.

Oveľa dôležitejší však môže byť fakt, že v lokalite 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy električka, J&T Real Estate, Názory