Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Premena areálu bystrickej Slovenky štartuje, vzniká priestor pre kaviareň a bistro

15.10.2018, 14:01 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Po augustových búracích prácach v areáli bývalej fabriky Slovenka v Banskej Bystrici začína developer Arkon aktuálne s umiestňovaním takzvaných dočasných stavieb. Na Striebornom námestí vznikne prvá nová prevádzka v zóne – kaviareň s bistrom nazvaná Canvas café & street.

  • Tlačiť
  • 3

Nevyužívaný areál Slovenky prejde rozsiahlou rekonštrukciou za 100 miliónov eur, ktorá je rozplánovaná zhruba na 10-ročné obdobie.

Ešte pred výstavou budúcej štvrte sa na pozemku developerská firma Arkon chystá aktuálne umiestniť špeciálne upravené kontajnery a ďalšie komponenty, z ktorých po získaní povolení vznikne nová kaviareň a bistro.

Prvá prevádzka v obnovovanom areáli Slovenky bude na Striebornom námestí neďaleko zastávky MHD. Má ambíciu doplniť gastro ponuku v lokalite. Umiestnenie komponentov, montáž a úprava priestoru má prebehnúť v nasledujúcich týždňoch bez dopravných obmedzení v zóne.

„Termín otvorenia prevádzky závisí od procesu získania stavebného a kolaudačného povolenia,“ informuje developer.

Ako naznačuje názov, nová gastro prevádzka ponúkne jedlo z konceptu street food, ktoré doplní občerstvenie v podobe tradičných slovenských jedál riešených netradičnou formou. Prevádzka dá prácu 9 – 15 stálym zamestnancom.

Otvoria aj lávku, chodník, neskôr ihrisko 

Umiestňovanie dočasných stavieb na pozemku je v súlade so skôr avizovanými zámermi Arkonu, ktorý pred niekoľkými týždňami dokončil búracie práce v areáli a vyčistil pozemok. Verejnosti chcel developer sprístupniť niektoré časti pozemku na jeseň tohto roka.

Neprehliadnite

Okrem kaviarne avizovala spoločnosť, že za Strieborným námestím hlbšie v areáli vzniknú aj ďalšie objekty. S realizáciou v budúcom roku je z nich nateraz potvrdené 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Arkon, Banská Bystrica, Slovenka