Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prenájmy priemyselných nehnuteľností na Slovensku klesli

26.11.2018, 11:06 | TASR

Aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 60 923 štvorcových metrov, čo predstavuje medzikvartálny pokles o viac ako sedem percent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CBRE

Najviac zmlúv podpísali spoločnosti z výrobnej sféry, nasledovali poskytovatelia z oblasti logistiky. Informovala o tom poradenská spoločnosť CBRE. 

Najmä nové prenájmy

Na trhu dominovali podľa spoločnosti najmä nové prenájmy, ktoré predstavovali až 87 percent, za nimi nasledovali expanzie existujúcich projektov (7 percent) a renegociácie nájomných zmlúv (6 percent).    

Neprehliadnite

V súvislosti s dokončenými projektmi počas 3. štvrťroka uvádza, že to boli dva nové projekty s celkovou plochou 68 150 štvorcových metrov v nitrianskom a jeden projekt košickom regióne.

Sedem nových projektov

„V súčasnosti je vo výstavbe ďalších sedem projektov, ktoré v blízkej budúcnosti poskytnú na prenájom ďalších 81 070 štvorcových metrov. Z nich 19-tisíc štvorcových metrov je stavaných na špekulatívnej báze v Bratislave,“ informuje spoločnosť.

Miera neobsadenosti priemyselných nehnuteľností v porovnaní s 2. kvartálom tohto roka klesla o 0,5 percenta. Pokles súvisel s prenájmom viacerých neobsadených nehnuteľností, ktoré boli dokončené v predchádzajúcom období, a tiež s vopred dohodnutými prenájmami priestorov dokončených v treťom štvrťroku tohto roku, uzatvára poradenská spoločnosť. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CBRE

Diskusia (0 reakcií)