Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchodné centrum Forum v Prešove výrazne narástlo a rozbieha sa

14.06.2016, 12:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Len krátko po ohlásení plánovaného termínu otvorenia prešovského obchodného centra Forum sú známe ďalšie podrobnosti. Dlhé roky odkladaný projekt sa blíži k realizácii, medzinárodná developerská skupina už podáva dokumenty na jednotlivé povolenia.

  • Tlačiť
  • 1

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo naše jednanie o prevzatí OD Tesco dotiahnuť do zmluvy o budúcom predaji a že sa tak môžu akcelerovať práce na novom projektu Forum v Prešove. Vážime si, že Tesco preukázalo trpezlivosť a porozumenie a umožní po splnení vzájomne dohodnutých podmienok spojenie pozemkov OD s tými v našom vlastníctve, vďaka čomu  sa teraz po dlhej dobe môže projekt Forumu rozbehnúť na plné obrátky,“  hovorí Luboš Kočí, riaditeľ spoločnosti Multi pre ČR a Slovensko.

Samotný komplex medzi Štefánikovou, Hviezdoslavovou a Hlavnou ulicou blízko centra mesta výrazne narástol. Priniesť má vyše 66-tisíc m2 podlažnej plochy, v čom sú ale zahrnuté aj podzemné miesta určené pre parkovanie.

Forum Prešov 01Zdroj: Multi

Obchodná plocha dosahuje 30-tisíc a počíta sa so 120 prevádzkami, pričom pôvodne to mala byť zhruba polovica. Počíta sa so supermarketom, reštauráciami, kaviarňami, multikinom či fitnes centrom.

Projekt bude mať tri podzemné a tri nadzemné podlažia. Vzhľadom na svahovitý terén sa bude Forum od námestia javiť ako trojpodlažné a od Okružnej ulice ako päťpodlažné. Pod zemou vznikne 490 parkovacích miest a centrum má priniesť 360 pracovných miest.

Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom sú termíny realizácie naplánované na tretí kvartál 2017 s dokončením v závere nasledujúceho roka. Hoci termíny v procese EIA bývajú väčšinou len predbežné, potvrdzuje to vyjadrenia zástupcov firmy spred pár týždňov.

Bývalý Prior PrešovZdroj: Multi Development

Náklady na výstavbu majú dosiahnuť 60 miliónov eur. „Vlastnej realizácii obchodného centra bude predchádzať príprava územia, vrátane demolácie existujúceho objektu obchodného domu Tesco (bývalý Prior),“ píše sa v oficiálnom zámere.

Komplex už síce mal v minulosti stavebné povolenie, no súčasný stav povoľovania nasvedčuje, že investor zámer výrazne zmenil a procesom schvaľovania pôjde opäť. Zvolil si tak komplikovanejšiu a časovo náročnejšiu cestu, i keď projekt bude viac prispôsobený súčasným potrebám.

„Je to typ obchodného centra na hlavnej nákupnej ulici vo výbornej lokalite, ktorý už dnes zaznamenáva záujem potenciálnych nájomcov,“ informoval ešte v máji manažér zo spoločnosti Multi Corporation Mark Siezen.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy prezidentské voľby v USA 2016, Trump