Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Liptovskej Mare vyrastá apartmánový komplex Maladinovo

05.12.2018, 11:01 | TASR

Dve desiatky nových pracovných miest prinesie do Liptovského Mikuláša komplex siedmich apartmánových domov Maladinovo, ktorý od septembra vyrastá na južnom brehu Liptovskej Mary.

  • Tlačiť
  • 0

Lokalita sa nachádza v blízkosti liptovskomikulášskeho akvaparku. Komplex vytvorí sedem domov s infraštruktúrou, reštauráciou, kaviarňou, wellnessom aj minimarketom.

Apartmánových domov MaladinovoZdroj: Fimlux

Slúžiť bude na krátkodobé ubytovanie. „Najväčší tlak na voľné kapacity na Liptove býva počas letných prázdnin, región naráža na strop počtu ubytovacích kapacít. Ak si má Liptov udržať kontinuálny rast, tak sčasti môže pomôcť aj výstavba apartmánových domov,“ uviedol realitný poradca Jozef Klepáč.

Neprehliadnite

Dodal, že väčšou výzvou pre Liptov rovnako ako pre väčšinu slovenských turistických destinácií zostáva lepšie vyťažovanie existujúcich kapacít v medzisezónnych obdobiach.

Investícia sa dostane na sumu asi 8,6 milióna eur. Väčšia časť rezortu by sa mala dostať do prevádzky koncom budúceho roku. Ukončenie výstavby je naplánované na leto 2020.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)