Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Prešove za Lidlom pribudne nákupný areál s obchodmi a hypermarketom

29.10.2018, 14:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

V obci Ľubotice, ktorá je bezprostredne napojená na Prešov, sa plánuje výstavba nového nákupného areálu s obchodným domom zahŕňajúcim hypermarket a samostatnou retailovou časťou. Podľa developera má zároveň investícia do územia priniesť aj nový parčík, korzo a tiež rekonštrukciu bývalej vodárne.

  • Tlačiť
  • 5

Na päťhektárovom pozemku pri Prešove počíta developer, firma Accept, s výstavbou obchodného domu a retailu. Zámer si aktuálne nechal posúdiť v súvislosti s vplyvom na životné prostredie.

Lokalita sa nachádza v obci Ľubotice, do ktorej krajské mesto plynule prechádza. Riešené pozemky sú za predajňou Lidl, ktorá tu stojí na Bardejovskej ulici pri čerpačke Lukoil smerom na Vranov.

Ide o v súčasnosti nezastavané územie, kde Accept navrhuje širší rozvoj, pričom tu má vzniknúť polyfunkčný areál obchodu a služieb.

„Zámer spočíva vo vybudovaní objektov za účelom obchodných prevádzok ponúkajúcich rôzne sortimenty tovarov a prenájmu priestorov firmám realizujúcim hlavne obchodnú činnosť v celom spektre služieb,“ uvádza Accept v zámere.

Aj hypermarket konkurujúci Lidlu 

V prvej fáze naplánoval developer dva jednopodlažné objekty – obchodný dom a retailovú časť. V prípade obchodného domu plánovaného na 5 400 štvorcových metroch sa v nadväznosti na hlavný vstup do objektu nachádza obchodná pasáž (mall), na ktorú nadväzuje rad prenajímateľných priestorov pre nepotravinársky predaj či kaviareň.

Súčasťou má byť podľa zámeru hypermarket s vlastnou predajnou plochou voľne členenou regálmi na potravinársku a nepotravinársku časť. K hypermarketu patrí aj 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy hypermarket, obchodný dom, Prešov