Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pod zjazdovkou v Jasnej vyrastie päťhviezdičkový hotel Damian

18.03.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Známe rekreačné stredisko Jasná v Nízkych Tatrách sa rozrastie o veľký hotelový a apartmánový komplex priamo pod lyžiarskou zjazdovkou. Pri Vrbickom plese oproti apartmánom Chalets Jasná a oproti Grand Hotelu Jasná cez cestu vyrastie Damian Jasná Hotel Resorts & Residences.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

apartmány

Za dlhým oficiálnym názvom sa skrýva veľké rekreačné a ubytovacie zariadenie s ambíciou priniesť na trh luxusné bývanie spolu s ďalšími službami. Projekt počíta s úžitkovou plochou 37-tisíc m2, deviatimi nadzemnými podlažiami a vysokohorskou architektúrou. Stojí za ňou bratislavské štúdio Nextwork, jeho architekt sa podieľal aj na neďalekom hoteli Tri studničky.

Päťhviezdičková ubytovacia časť ponúkne hotel s 54 izbami s rozlohou 35 m2 a jeden prezidentský apartmán s výmerou 260 m2. K tomu pridáva 104 apartmánových štúdií s rozlohami od 40 po 120 štvorcových metrov, 18 rozľahlých apartmánov v rohoch budovy s výmerou od 110 m2 a päť penthousou, kde najmenší bude mať dvesto štvorcov.

Apartmány sú na predaj pre koncových zákazníkov, ktorí ich môžu brať pre vlastné rekreačné účely alebo ako investíciu na ďalší prenájom. Cena po prepočte dosahuje 2 500 až 3 600 eur/m2 vrátane DPH, čo sú hodnoty z dobrých čias rekreačných apartmánov v slovenských horách. Napríklad apartmán s výmerou 51 m2 a balkónom na treťom podlaží stojí 144-tisíc.

Damian Jasná HotelZdroj: Damian Jasná, s.r.o.

V ponuke sú aj parkovacie státia, jedno stojí 21 600 eur. V podzemnej garáži ich vznikne 193, s ďalšími štyridsiatimi sa počíta vonku pred budovou.

Okrem ubytovania ponúkne rezort Damian aj wellness, fitness a kúpeľné spa centrum na rozlohe 1 500 m2 a dvoch podlažiach. K tomu ešte o niečo väčšie konferenčné centrum pre najviac 500 osôb či detský svet. Pribudne aj reštaurácia, mikropivovar, bary, kaviareň a ďalšie zázemie.

Projekt už má stavebné povolenie, v marci spustili predaj apartmánov. Štart výstavby je naplánovaný na máj tohto roka a dokončenie a uvedenie do prevádzky na leto 2018. Projekt má so zjazdovkou Vrbická prepojiť lávka.

Damian Jasná HotelZdroj: Damian Jasná, s.r.o.

Za rozsiahlym komplexom stojí spoločnosť Damian Jasná, s.r.o., personálne prepojená napríklad so spoločnosťou I.D.C. Holding, čo je potravinárske zoskupenie patriace medzi troch najväčších stredoeurópskych výrobcov sladkostí.

Jej šéf Pavol Jakubec v minulosti vlastnil aj časť lyžiarskeho strediska Jasná, neskôr z tohto projektu vycúval a prevádzkuje napríklad sieť kaviarní Coffeshop Company.

O vytvorenie apartmánového rezortu sa v minulosti snažila aj skupina J&T vo svojom vtedajšom hoteli Grand Jasná. Do ponuky rekreačného bývania vložila všetkých 155 izieb tohto rezortu, z čoho budúcemu majiteľovi ponúkala 70 percent príjmu z prenájmu. Cena dosahovala 3 500 eur za štvorcový meter. Od roku 2009 však už o plánoch nepočuť.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy apartmány