Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prior v Martine sa chystá na prestavbu

19.02.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Obchodný dom Prior v Martine prejde modernizáciou. Projekt avizovaný pred viac ako dvomi rokmi pokročil do fázy územného konania. Potrebné povolenia by tak mohol získať do niekoľkých mesiacov. Spoločnosť Obchodné domy Prior Stred predpokladá investíciu vo výške 30 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

„V súčasnosti spracovávame projektovú dokumentáciu pre potreby stavebného povolenia. Po jej schválení vznikne presný harmonogram začiatku, ako aj ukončenia prestavby a predpokladaný termín otvorenia nového obchodného centra,“ hovorí Štefan Lukáč, obchodný riaditeľ akciovej spoločnosti Obchodné domy Prior Stred.

Martinský Prior bol otvorený na Námestí SNP v centre mesta v novembri 1983. Prestavba má zlepšiť a zväčšiť predajné plochy a pomôcť vyriešiť nepriaznivú situáciu s parkovaním na okraji pešej zóny.

Pôvodný zámer preložený koncom roku 2012 na posúdenie vplyvov na životné prostredie hovoril o rozobratí stavby až na skelet a odstránení prístavieb. Malo tiež vzniknúť átrium s eskalátormi a výťahmi a čiastočne kryté parkovisko na streche. Budova mala byť obstavaná prístavbou s novými obchodnými plochami, parkovaním a zázemím.

V súčasnosti podľa Š. Lukáča ešte prebieha diskusia o spôsobe prestavby. Nové obchodné centrum bude mať prenajímateľnú plochu 14-tisíc štvorcových metrov a 184 parkovacích miest. Jeho definitívna podoba vyplynie z projektovej dokumentácie. „Presná cena bude známa po ukončení výberového konania dodávateľa stavebných prác,“ dodáva Š. Lukáč.

Obchodný dom Prior MartinZdroj: Obchodné domy Prior Stred

Spoločnosť Obchodné domy Prior Stred vlastní a prevádzkuje obchodné domy v desiatich mestách – okrem Martina aj v Liptovskom Mikuláši, Lučenci, Partizánskom, Piešťanoch, Považskej Bystrici, Prievidzi, Trenčíne, Zvolene a Žiari nad Hronom.

Zatiaľ žiaden z nich neprešiel takouto rozsiahlou modernizáciou. Po Martine zvažuje majiteľ podobnú rekonštrukciu s najväčšou pravdepodobnosťou v Trenčíne.

Bývalá štátna firma sa po tridsiatich rokoch fungovania stala po revolúcii súkromnou akciovou spoločnosťou. V Prioroch prenajíma spolu 40-tisíc štvorcových metrov obchodnej, skladovej a kancelárskej plochy.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)