Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Projekt na nový štadión už má aj Trenčín

14.01.2016, 14:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na mieste starého mestského štadióna Na Sihoti by mal do jesene 2018 vyrásť moderný stánok futbalového klubu AS Trenčín, úradujúceho majstra Slovenska. Bude mať takmer trojnásobnú kapacitu ako pôvodný štadión a podobne ako arény v Trnave a Žiline sa zaradí do najvyššej štvrtej kategórie podľa kritérií Únie európskych futbalových zväzov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Starý štadión s pôvodnou kapacitou 4 300 divákov sa začal čiastočne búrať už predvlani. Napokon sa zbúra celý a klub postaví úplne nový štadión s kapacitou 11 694 divákov. Všetky miesta budú kryté a na sedenie. Vzniknú aj skyboxy, VIP sektor, na štadióne budú dve LED obrazovky.

Projekt rieši aj parkovanie, ktoré doteraz v areáli štadióna nebolo. Vznikne 435 parkovacích miest pre osobné autá, 38 pre bicykle a dve pre autobusy. Keďže priestorové podmienky areálu neumožňujú postaviť dostatočný počet státí, počas podujatí sa počíta s možnosťou využiť zhruba sedemsto miest v okolí, napríklad pred plavárňou a športovou halou.

Podľa projektu predloženého na posúdenie štátnym orgánom je zámerom vytvoriť samostatne stojaci solitér. „Základným princípom konceptu je vytvorenie promenády v blízkosti objektu, zo západnej strany od objektu krytej plavárne a z južnej strany od objektu Sokolovne,“ píše sa v zámere.

Futbalový štadión AS TrenčínZdroj: AS Trenčín

Okolo štadióna vziknú rozptylové plochy s hlavnými vstupmi, občerstvením a sociálnym zázemím. Z Mládežníckej ulice ponúkne aréna doplnkové funkcie ako fanshop, reštauráciu a kaviareň. Architektonicky bude fasády tvoriť pohľadový betón s ľahkými obalovými materiálmi so sieťovou štruktúrou dotvorenými popínavými rastlinami.

Výstavba je naplánovaná na etapy, aby bolo možné využívať hraciu plochu počas celej sezóny. Hlavná tribúna a stožiare osvetlenia budú odstránené v poslednej etape. Aréna je navrhnutá tak, aby ju bolo možné využiť aj na iné účely, napríklad koncerty či festivaly.

Začiatok výstavby je naplánovaný na september tohto roku s dokončením do dvoch rokov. Investičné náklady na stavebnú a technologickú časť dosiahnu 14,9 milióna eur. Projekt bude financovať futbalový klub, ktorý naň získal dotáciu od štátu vo výške 2,4 milióna eur.

Po schválení projektu nového štadióna v mestskom zastupiteľstve v júli minulého roka sa hovorilo o začiatku výstavby na jar 2016. Mesto vtedy súhlasilo s výpožičkou štadióna s pozemkami, ktoré by si klub mohol po dokončení nového štadióna odkúpiť za dvestotisíc eur. Je to suma, ktorú mesto vynaložilo na scelenie pozemkov.

Futbalový štadión AS TrenčínZdroj: AS Trenčín

Realizáciu však odsunuli problémy okolo novej okružnej križovatky na Mládežníckej ulici. Podľa pôvodného projektu spred deviatich rokov mala zasahovať aj do rohu pôvodného štadióna. Ani nový štadión nie je v lokalite uzavretej železničnou traťou, kanálom Váhu a susednými športovými areálmi možné postaviť tak, aby nekolidoval s plánovanou križovatkou.

Mesto preto hľadá pre križovatku iné riešenie, pozemok pre ňu je však stále zablokovaný. Futbalový klub AS Trenčín zatiaľ predkladá projekt na potrebný schvaľovací proces, aby sa práce mohli začať v septembri.

Trenčiansky štadión je súčasťou projektu obnovy štadiónov, ktorý pripravil Slovenský futbalový zväz pred tromi rokmi. Počíta s výstavbou nových športovísk v Trnave, Poprade a Košiciach a s rekonštrukciou štadiónov v ďalších 18 mestách.

Vláda iniciatívu podporila dotáciou vo výške 45 miliónov eur rovnomerne vyplácanou po desať rokov. Na jednotlivé štadióny prispeje do 40 percent nákladov, na zvyšok sa majú zložiť mestá s futbalovými klubmi. Ďalšie desiatky miliónov pôjdu na Národný futbalový štadión v Bratislave.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát