Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Prologis na Slovensku ďalej rastie

19.10.2016 | Katarína Šebejová | © 2016 News and Media Holding

Prologis, developer priemyselných a logistických nehnuteľností s najväčším podielom na tuzemskom trhu, oznámil špekulatívnu výstavbu novej haly. Rozostaval ju na 22,6-hektárovom pozemku, ktorý získal v druhom kvartáli tohto roka s asistenciou spoločnosti Modesta Real Estate.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Prologis

Nová hala DC15 v Prologis Parku Bratislava bude mať rozlohu 21-tisíc štvorcových metrov, pričom na novom pozemku je možná ešte ďalšia výstavba na ploche 66-tisíc m2. Podľa developera ponúkne budova najnovšie technologické štandardy, postaví ju podľa princípov udržateľného rozvoja ako zelenú budovu, takže ako ostatné nové haly v portfóliu Prologisu bude usilovať o certifikát BREEAM.

Prologis Park Bratislava je developerov najväčší park v strednej a východnej Európe. Nachádza sa 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska. Jeho trinásť budov poskytuje v súčasnosti výrobné a distribučné priestory na plochy vyše 320-tisíc m2.

Developer má ešte po jednom parku v Trnavskom a Trenčianskom kraji a viac ako 520-tisíc štvorcových metrov logistických a priemyselných priestorov v troch parkoch mu prináša prvú pozíciu medzi poskytovateľmi distribučných priestorov na Slovensku.

Neprehliadnite

V Prologis Parku Bratislava už pribudli v tomto roku dve budovy s plochou vyše 30-tisíc m2. „Z toho päťtisíc bola špekulatívna výstavba a zvyšok sme postavili na mieru pre BMW Group ako distribučné centrum náhradných dielov pre celú strednú Európu,“ hovorí Martin Baláž, riaditeľ pre prenájom a výstavbu spoločnosti Prologis v Českej republike a na Slovensku.

Dodáva, že park je prenajatý z viac ako 90 percent a miera udržania zákazníkov dosahuje sto percent. K významným tohtoročným transakciám radí aj predĺženie nájmu priestorov s rozlohou 11-tisíc mspoločnosťou Raben Logistics v Prologis Parku Nové Mesto v Trenčianskom kraji.

Oblasti strednej a východnej Európy ako celku sa podľa vyjadrenia M. Baláža pre TREND Reality veľmi darí. Poľsko zaznamenáva vysoký dopyt zo strany logistických operátorov, maloobchodov a e-shopov. E-commerce je tiež hnacou silou dopytu po priemyselných nehnuteľnostiach v Českej republike.

Na Slovensku ťahá dopyt automobilový priemysel a trh zostáva veľmi aktívny, lebo ponuka priestorov je obmedzená. Hoci dopyt po moderných priemyselných nehnuteľnostiach zaznamenáva Prologis na celom Slovensku, najväčší zostáva v Bratislavskom kraji. Preto si je M. Baláž istý, že aj budova rozostavaná v tomto regióne špekulatívne si rýchlo nájde nájomcov, ktorí hľadajú priestory pre ďalší rozvoj svojho biznisu v regióne strednej a východnej Európy či v Rakúsku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Prologis

Diskusia (0 reakcií)