Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Prologis na Slovensku ďalej rastie

19.10.2016, 14:45 | Katarína Šebejová | © 2016 News and Media Holding

Prologis, developer priemyselných a logistických nehnuteľností s najväčším podielom na tuzemskom trhu, oznámil špekulatívnu výstavbu novej haly. Rozostaval ju na 22,6-hektárovom pozemku, ktorý získal v druhom kvartáli tohto roka s asistenciou spoločnosti Modesta Real Estate.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Prologis

Nová hala DC15 v Prologis Parku Bratislava bude mať rozlohu 21-tisíc štvorcových metrov, pričom na novom pozemku je možná ešte ďalšia výstavba na ploche 66-tisíc m2. Podľa developera ponúkne budova najnovšie technologické štandardy, postaví ju podľa princípov udržateľného rozvoja ako zelenú budovu, takže ako ostatné nové haly v portfóliu Prologisu bude usilovať o certifikát BREEAM.

Prologis Park Bratislava je developerov najväčší park v strednej a východnej Európe. Nachádza sa 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska. Jeho trinásť budov poskytuje v súčasnosti výrobné a distribučné priestory na plochy vyše 320-tisíc m2.

Developer má ešte po jednom parku v Trnavskom a Trenčianskom kraji a viac ako 520-tisíc štvorcových metrov logistických a priemyselných priestorov v troch parkoch mu prináša prvú pozíciu medzi poskytovateľmi distribučných priestorov na Slovensku.

Neprehliadnite

V Prologis Parku Bratislava už pribudli v tomto roku dve budovy s plochou vyše 30-tisíc m2. „Z toho päťtisíc bola špekulatívna výstavba a zvyšok sme postavili na mieru pre BMW Group ako distribučné centrum náhradných dielov pre celú strednú Európu,“ hovorí Martin Baláž, riaditeľ pre prenájom a výstavbu spoločnosti Prologis v Českej republike a na Slovensku.

Dodáva, že park je prenajatý z viac ako 90 percent a miera udržania zákazníkov dosahuje sto percent. K významným tohtoročným transakciám radí aj predĺženie nájmu priestorov s rozlohou 11-tisíc mspoločnosťou Raben Logistics v Prologis Parku Nové Mesto v Trenčianskom kraji.

Oblasti strednej a východnej Európy ako celku sa podľa vyjadrenia M. Baláža pre TREND Reality veľmi darí. Poľsko zaznamenáva vysoký dopyt zo strany logistických operátorov, maloobchodov a e-shopov. E-commerce je tiež hnacou silou dopytu po priemyselných nehnuteľnostiach v Českej republike.

Na Slovensku ťahá dopyt automobilový priemysel a trh zostáva veľmi aktívny, lebo ponuka priestorov je obmedzená. Hoci dopyt po moderných priemyselných nehnuteľnostiach zaznamenáva Prologis na celom Slovensku, najväčší zostáva v Bratislavskom kraji. Preto si je M. Baláž istý, že aj budova rozostavaná v tomto regióne špekulatívne si rýchlo nájde nájomcov, ktorí hľadajú priestory pre ďalší rozvoj svojho biznisu v regióne strednej a východnej Európy či v Rakúsku.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Prologis

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát