Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prologis pri Senci narastie

15.05.2012, 13:00 | ham | © 2012 News and Media Holding

Firma sa rozhodla odštartovať špekulatívnu výstavbu

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Prologis, najväčší hráč na logistickom trhu na Slovensku, ohlásil novú špekulatívnu výstavbu. V seneckom parku s názvom Prologis Park Bratislava chystá vystavať ďalších 47-tisíc štvorcových metrov plochy.

Existujúci park chce rozvíjať v dvoch fázach. Prvá časť výstavby s rozlohou 24,5-tisíc m2 sa začala v marci tohto roka a jej dokončenie je naplánované na tretí štvrťrok 2012.

„Naše portfólio je na sto percent prenajaté, všetky zariadenia sú využité. Rozhodli sme sa urobiť krok vpred, smerom k špekulatívnej výstavbe,“ uviedol Martin Polák, viceprezident spoločnosti Prologis pre Českú republiku a Slovensko. Súčasná situácia na trhu podľa neho predstavuje možnosť rozšíriť skupinu klientov.

Prologis Park Bratislava leží dva kilometre od Senca, 24 kilometrov východne od centra Bratislavy. V súčasnosti sa skladá zo šiestich distribučných zariadení s rozlohou 183-tisíc štvorcov. Kapacita parku umožňuje umiestniť ďalšie dve budovy s výmerou 100-tisíc m2.

V seneckom parku si zatiaľ miesto našli napríklad DHL Logistics Slovakia, dm drogerie markt, NAY či Tesco International Clothing Brand.

Prologis má okrem toho distribučné parky v Galante (Gáni) a Novom Meste nad Váhom. Spolu so seneckým presahuje ich celková rozloha 400-tisíc m2.

Foto - Prologis

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)