Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reding si predal sídlo

20.01.2010, 13:17 | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Kancelársku budovu na Račianskej ulici v Bratislave získala realitná dcéra obuvníckeho koncernu Rieker

  • Tlačiť
  • 0

Kancelárska budova Reding Tower na Račianskej ulici v Bratislave zmenila majiteľa. Koncom minulého roka ju stavebná spoločnosť Reding predala realitnému investorovi, spoločnosti Rimo, s.r.o. so sídlom v Komárne. Obchod sprostredkovali konzultačné firmy CB Richard Ellis a Neuropea. Cenu partneri nezverejnili.

Rimo je dcérskou spoločnosťou švajčiarskeho obuvníckeho koncernu Rieker, pričom spravuje jej nehnuteľnosti vrátane výrobných závodov. Investuje však aj do ďalších projektov. V Komárne napríklad odkúpila bývalý obchodný dom Prior v centre mesta so zhruba 3500 m2 obchodov a v roku 2006 ho zrekonštruovala za 33 mil. eur.

Reding Tower postavili v rokoch 2003 až 2005 a na deviatich podlažiach ponúka vyše 7000 štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Skladá sa z dvojpodlažného partera a siedmich poschodí veže, ako aj podzemného parkoviska. Nájomníkmi sú najmä štátne inštitúcie – najväčším Daňový úrad Bratislava III., ale aj Spoločná zdravotná poisťovňa, ktorá sa od tohto roka začlenila do Všeobecnej ZP. Sídlo má v nej aj sám Reding.

Reding 1

Stavebná spoločnosť Reding podniká od roku 1997 a má za sebou desiatky stavieb. V roku 2009 dosiahla celkové tržby 40 mil. eur a zisk 2 mil. €. Zaoberá sa aj vlastným developmentom, postavila napríklad niekoľko etáp komplexu Centrum Gercenova v Petržalke, bytové domy v Stupave, na Dlhých dieloch, v Karlovej Vsi a na Šancovej ulici v centre Bratislavy. V súčasnosti stavia projekt Gala Residence v Galante.

Výnos z predaja budovy plánuje investovať práve do nákupu pozemkov a budovania vlastných, najmä obytných projektov. Reding napríklad v minulosti ohlásil výstavbu ďalších dvoch veží pri Račianskej ulici, neskôr sa objavili informácie, že by v nich mali byť byty.

„Ide o výnimočné obdobie. Použitie zdrojov na kúpu pozemkov a prípravu nových projektov je najlepšia stratégia, ako zabezpečiť ďalší rast našej spoločnosti,“ komentuje transakciu predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Redingu Ladislav Veršovský.

„Záujem investorov o kvalitné nehnuteľnosti na Slovensku sa zvyšuje a dá sa povedať, ze trh je likvidnejší ako pred rokom,” uvádza partner Neuropea Matej Majerčák. „Predať nehnuteľnosť odporúčame len majiteľom, ktorí vedia efektívne zhodnotiť získané zdroje. Ostatní by mali s predajom radšej počkať, kým sa podmienky na trhu nezlepšia,” komentuje Joerg Kreindl, managing director slovenskej pobočky CBRE.

Foto - Parlamentný kuriér

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kancelárie, predaj

Diskusia (0 reakcií)