Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rodina poslanca Hlinu oživí Rotundu na Železnej studničke

26.10.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

V bratislavskej rekreačnej lokalite Železná studnička opäť ožije areál bývalého bufetu Rotunda. Spoločnosť patriaca rodine poslanca Alojza Hlinu prevádzkujúca viaceré reštaurácie v hlavnom meste už pripravila zámer výstavby záhradnej reštaurácie a pavilónu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Spoločnosť Orava-Stav získala pozemky v území hornej Mlynskej doliny medzi Cestou mládeže a potokom Vydrica do prenájmu na 25 rokov vo verejnej súťaži, ktorú mesto vyhlásilo ešte v roku 2014. Platí za ne symbolické nájomné 1 euro ročne.

Podmienkou nájmu bolo na vlastné náklady vybudovať areál záhradnej reštaurácie so zachovaním sakrálnej stavby Rotunda a jej zapojením do nového riešenia. Súčasťou areálu má byť aj Labutí pavilónik obnovený na pôvodných základoch, tanečný parket, drevené prístrešky a oddychová plocha s ohniskami. Projekt má zahŕňať aj revitalizáciu toku Vydrice.

Práce majú byť podľa zmluvy dokončené do 30 mesiacov od podpísania zmluvy v októbri 2014. Spoločnosť pôvodne chcela začať už vlani v januári, pozemky však pre problémy s nájomcom starých priestorov prevzala až v marci.

Železná studnička - Rotunda - situácia obnovy areáluZdroj: Orava-Stav

„Hlavnými objektmi bude rekonštrukcia Labutieho pavilónu v čo najväčšej možnej miere podľa pôvodného plánu a veľkosti, a tiež výstavba mestskej horárne. V objekte Labutieho pavilónu bude možné realizovať rôzne kultúrne podujatia, výstavy či prezentácie. Počas bežnej prevádzky bude využívaný ako libresso," povedala pri prezentácii projektu po podpise zmluvy pre TASR manželka poslanca Martina Hlinová, ktorá prevádzkuje rodinné reštaurácie. Ako dodala, projekt bude architektonicky koncipovaný ako pocta Dušanovi Jurkovičovi.

Železná studnička - Rotunda - nákres záhradnej reštaurácieZdroj: Orava-Stav

Orava-Stav teraz predložil projekt na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Výstavbu chce začať na budúci rok, trvať by mala 12 mesiacov a vyžiadať si náklady vo výške 1,26 milióna eur. Objekty reštaurácie a pavilóna vzniknú na mieste pôvodného kúpeľného domu z roku 1828 zbúraného v roku 1970.

Jednopodlažný objekt záhradnej reštaurácie má mať úžitkovú plochu 747 štvorcových metrov a terasu s plochou 131 m2. Labutí pavilón, pôvodne postavený začiatkom 20. storočia, má plochu 330 m2. Obnova pamiatkovo chránených objektov Rotundy a Medzníka I. bude riešená v samostatnom projekte.

Železná studnička - Rotunda - nákres Labutieho pavilónuZdroj: Orava-Stav

Investor zámeru, spoločnosť Orava – Stav, prevádzkuje Biofarmu Príroda v Stupave, bratislavské reštaurácie Slovak Pub, Pizzeria Europa, Bratislavská reštaurácia – Flagship, Kláštorný pivovar a bufet na Železnej studničke. Zamestnáva okolo 130 ľudí.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát