Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rumunský Central otvorí v októbri

02.10.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Centrum má na streche ľadovú plochu a pripomína bratislavský projekt na Trnavskom Mýte

  • Tlačiť
  • 0

Tak, ako sa zahraniční investori obávali miest a krajín na východe Európy, tak ich teraz vyhľadávajú. Rakúska spoločnosť Raiffeisen Evolution o mesiac otvorí jeden z najväčších moderných komplexov v rumunskej Bukurešti – Floreasca City. Veľkosťou i koncepciou pripomína bratislavský Central.

Ide o projekt zložený z troch hlavných častí – výškovej 37-poschodovej Sky Tower s kancelárskymi priestormi, menšej sedemposchodovej taktiež administratívnej časti a obchodného centra.

Stredisko dostalo vlastné pomenovanie Promenada, investor pripravuje otvorenie na október tohto roka. Bude mať 37-tisíc m2, čo znamená priestor pre 130 prevádzok. Na streche vznikne podobne ako v Bratislave park s tým rozdielom, že v zime ho premenia na ľadovú plochu pre korčuliarov.

Podľa magazínu Across je v súčasnosti prenajatých 90 percent obchodných priestorov. Prídu sem klasické značky ako Peek & Cloppenburg, C&A, H&M, Billa či sieť Inditex. Celý komplex začali pripravovať v roku 2005 a nakoľko obe administratívne veže už stoja, obchodné centrum je poslednou fázou Floreasca City.

Floreasca City Center v BukureštiZdroj: Raiffeisen Evolution

V Bukurešti do konca roka pribudne aj Vulcan Value Center. Najväčším projektom v hlavnom meste Rumunska stále ostáva AFI Palace Cotroceni, čo je aj jedno z piatich najväčších v regióne strednej a východnej Európy.

Celková obchodná plocha v Bukurešti dosiahla koncom vlaňajška 2,7 milióna štvorcových metrov.  Podľa analýzy poradenskej spoločnosti Colliers pritom rumunská metropola dosahovala len niečo vyše 350 m2 obchodov na obyvateľa, zatiaľ čo Bratislava až dvojnásobok.

Investor projektu Floreasca – spoločnosť Raiffeisen Evolution je v malom aktívna aj na Slovensku. Postavila 57-bytový komplex Olive oproti bratislavskej nemocnici na Kramároch.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)