Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ruský developer sa rozhodol vstúpiť na európsky trh cez Slovensko

11.09.2018, 14:30 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

V priemyselnej zóne Sereď – Juh otvára svoj nový industriálny park ruský developer PNK Group. Na ploche 60 hektárov ponúka záujemcom dve priemyselné haly s prenajímateľnou plochou 45-tisíc štvorcových metrov.

  • Tlačiť
  • 3

PNK Park Sereď predstavuje priemyselnú plochu kategórie A rozdelenú v rámci dvoch hál. Prvá z budov ponúka plochu takmer 12-tisíc štvorcových metrov a svetlú výšku 10 metrov. Možné je delenie priestoru na menšie jednotky, minimálna prenajímateľná plocha je 700 štvorcových metrov.

Druhá budova ponúka 32 500 štvorcových metrov prenajímateľnej plochy so svetlou výškou 12 metrov. Určená je pre väčšie a stredné veľké spoločnosti, ktoré hľadajú priemyselné jednotky od 3-tisíc štvorcových metrov.

Priestory na sklad, distribučné centrum či produkciu 

Nehnuteľnosti zahŕňajú cross-dock nakladacie rampy. Obe budovy sú držiteľom BREEM certifikátu a sú v súlade s medzinárodnými poistnými predpismi. Budovy majú železobetónovú konštrukciu vrátane stĺpov, stien a nosníkov.

Pevnosť konštrukcie dovoľuje podľa developera inštaláciu nadzemných zariadení, čo umožňuje dodatočné zaťaženie do 20 kg/m2. Podlahy v oboch budovách sú schopné odolať rovnomerne rozloženej záťaži 10t/m2.

Neprehliadnite

Úroveň osvetlenia je nastavená na 200 luxov v rámci skladov a 300 luxov v priestoroch určených na výrobu. Na požiadanie môžu byť budovy dodatočne vybavené kancelárskymi blokmi navrhnutými podľa požiadaviek klientov, uvádza PNK Group. Priestory môžu byť využívané na rôzne účely – ako sklad, distribučné centrum respektíve produkčné haly ľahkého priemyslu.

K existujúcim dvom produkčným halám má PNK Park Sereď k dispozícii ďalších 50 hektárov pripravených na výstavbu projektov na mieru (built-to-suit).

Priemyselný park pri Seredi je pre ruského developera vstupom na európsky trh. Parky dosiaľ budoval najmä na domácom trhu a neskôr zamieril aj do USA. PNK momentálne patrí 26 parkov v rôznych fázach výstavby. 

PNK Park Sereď Zdroj: JLL

„Pri rozhodovaní vstúpiť na európsky trh sme si boli vedomí, že Slovensko je ideálnym miestom pre štart. PNK Park Sereď ma excelentnú dopravnú dostupnosť a ponuku ľudských zdrojov. Pozorujeme záujem zo širokého spektra spoločností, od e-commerce a logistiky až po výrobné spoločnosti pôsobiace v strednej Európe,“ hovorí Azamat Yerzhanov, partner PNK Group Europe. „Bola to dobrá voľba lokality a pre tento priemyselný park máme veľké plány,“ dodal.

Podľa Petra Nitschneidera, riaditeľa a vedúceho poradenstva v JLL na Slovensku, príchod PNK Group podčiarkuje atraktívnosť Slovenska na priemyselnej mape. „Trh získal ďalšieho skúseného developera, ktorý sa zameriava na kvalitu produktu. PNK Park Sereď sa nachádza na západnom Slovensku, ktoré vďaka stovkám dodávateľov a kvalitnej infraštruktúre získalo postavenie priemyselného a logistického uzla strednej a východnej Európy,“ uvádza.

Susedia Lidla a Amazonu 

Správu parku PNK bude zabezpečovať spoločnosť Colliers Slovakia. „Veríme, že spoločnosť bude v našom regióne úspešná, keďže vidíme priestor pre ďalší rozvoj v dôsledku rastúceho dopytu firiem z automobilového priemyslu,“ hovorí vedúci oddelenia priemyselných nehnuteľností v Colliers Tomáš Horváth.

Priemyselná zóna Sereď – JuhZdroj: PZSJ.sk

V priemyselnej zóne Sereď – Juh budú v susedstve parku PNK logistické centrum Lidla, skladové a výrobné priestory Mountpark Logistics EU a logistické centrum Amazonu. Majiteľom pozemkov v seredskej priemyselnej zóne je spoločnosť Rebod SK.

Výstavba areálu Sereď – Juh sa začala vo februári 2015 vybudovaním prístupovej cesty. S plochou 240 hektárov ide o najväčší priemyselný park na Slovensku. Zóna nadväzuje na Priemyselný park Sereď – Sever, v ktorom sa na celkovej ploche 41,1 hektára etablovalo niekoľko firiem a prácu tu našlo 700 ľudí.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy priemyselný park, Sereď