Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ružinovský cirkusplatz oplotili – Penta pripravuje kancelársku budovu

11.07.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Penta sa pripravuje na ďalší developerský projekt v Bratislave. Na pomery investičnej skupiny ide o malú výstavbu v podobe 10-poschodovej administratívnej budovy na rohu Ružinovskej a Bajkalskej ulice. Vlani takto nahradila pôvodne plánované tri obytné vežiaky so stovkami bytov, ktoré tu mala predtým nakreslené.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Penta

Za komplexom oproti rekreačnému areálu Štrkovec stojí investorská firma Sunsize, s.r.o., patriaca do skupiny. „Momentálne na pozemku realizujeme prípravu územia a prekladáme inžinierske siete,“ hovorí Gabriel Tóth, PR Specialist Penty. Podľa neho je projekt v prípravnej fáze a výstavba začne po získaní potrebných povolení.

Kedy to zhruba bude, zatiaľ nevie povedať. „Budova ešte nemá územné rozhodnutie a momentálne nevieme presne konkretizovať, kedy sa tento proces ukončí,“ vysvetľuje. Verejná prezentácia projektu okolitým obyvateľom a samospráve prebehla zhruba takto pred rokom. Okrem faktu, že pôjde o kancelárie s verejným priestranstvom okolo, zatiaľ nie sú známe bližšie čísla.

Penta chcela na približne hektárovom pozemku na rohu dvoch rušných ciest pôvodne postaviť tri vežiaky s maximálnou výškou 32 podlaží a 440 bytmi za celkových 33 miliónov eur. Na realizáciu komplexu vyhlásila aj medzinárodnú súťaž, ktorej víťazom sa stal britský ateliér Serie Architects a zúčastnili sa jej viaceré svetové mená.

Od tohto plánu však skupina napokon ustúpila. Pozemok firma získala od Slovenských elektrární v roku 2007 za viac než 700 eur/m2. Šlo o transakciu krátko pred príchodom finančnej krízy, čo vyústilo vo vyššiu kúpnu cenu samotného pozemku.

Penta postavila v hlavnom meste tri etapy petržalského Digital Parku, ktorý polohou na rohu dvoch ciest pripomína tento ružinovský projekt. Blízko centra metropoly developer chystá rozsiahlu zónu Čulenova z dielne Zahy Hadid, stavia radové domy v lokalite Záhorské sady a druhú etapu košickej Novej terasy. Okrem toho pripravuje obytný súbor Škultétyho v bratislavskom Novom Meste.

Zatiaľ jediná vizualizácia projektu na rohu Bajkalskej a Ružinovskej.

Zatiaľ jediná vizualizácia projektu na rohu Bajkalskej a Ružinovskej.Zdroj: Penta Investments

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Penta