Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sekyra chystá presklený vežiak vedľa NBS

21.05.2007, 11:49 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Český developer postaví polyfunkčný areál v najdrahšej časti Bratislavy.

  • Tlačiť
  • 0

Česká developerská a stavebná skupina Sekyra plánuje postaviť v centre Bratislavy 24-podlažný polyfunkčný objekt Starohorská. Budova má stáť na rovnomennej ulici vedľa centrály Národnej banky Slovenska, jednej z najvyšších budov hlavného mesta. Cena pozemkov v cenre metropoly sa pohybuje okolo 25-tisíc Sk/m2.

Prízemie a prvé nadzemné podlažie areálu bude podľa Radka Poláka zo skupiny Sekyra určené obchodom a komerčným aktivitám. Na ďalších podlažiach budú kancelárske priestory, vo výškovej časti nadštandardné byty. V podzemí vybudujú parkovacie miesta. Budova poskytne 57-tisíc m2 priestorov, rozlohy jednotlivých sekcií zatiaľ nie sú spresnené, pretože projekt sa nachádza len v prípravnej fáze.

starohorska1_upr.jpg

Skupina Sekyra však vo svojej reklamnej brožúre zverejnila navrhovaný vzhľad novej budovy, ktorá sa v centre Bratislavy plánuje. Svojou výškou a presklenými fasádami sa prispôsobí susedným vežiakom Národnej banky a stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity.

Sekyra patrí k najväčším českým stavebným a developerským spoločnostiam. Podľa informácií firmy investuje skupina ročne do nových projektov zhruba 350 mil. eur (12 mld. Sk). V súčasnosti developuje komerčné projekty s celkovou podlahovou plochou zhruba 500-tisíc m2. V rokoch 2006 až 2010 plánuje Sekyra investovať do výstavby nehnuteľností zhruba miliardu eur (34 mld. Sk), pričom celková hodnota majetku v nehnuteľnostiach, ktoré skupina spravuje, má dosiahnuť 2,1 mld. Eur.

Okrem domáceho trhu spoločnosť rozvíja projekty aj v Rusku, na Ukrajine, v Rumunsku, Chorvátsku a Srbsku. Na Slovensku je prvým projektom Sekyry nákupno-obytný areál Cubicon v Mlynskej doline, v tejto lokalite stavia aj obytný súbor Slnečnice v areáli Slovenskej televízie. Okrem budovy na Starohorskej ulici chce Sekyra v Bratislave developovať areál továrne na nite na Páričkovej ulici v širšom centre hlavného mesta.

Vizualizácia - Sekyra

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)