Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sen o filmových štúdiách v Jarovciach developer živí. Brzdia ho povolenia

14.02.2020, 12:19 | Martin Poláš | © 2020 News and Media Holding

Idea moderného komplexu pre filmovú a televíznu tvorbu za desiatky miliónov eur má už takmer sedem rokov. Dodnes sa neposunula do fázy realizácie a celý zámer výstavby v Jarovciach vyvolával aj viaceré otázniky. Firma, ktorá za projektom stojí, tvrdí, že pokračuje vo vybavovaní povolení. Projekt by sa podľa nej mal realizovať.

  • Tlačiť
  • 3

Špičkové štúdiá, ktoré by na Slovensku pritiahli aj filmárov z okolitých krajín, mali stáť v Bratislave už v roku 2016.

Spoločnosť Solid Enterprise predstavila pred rokmi projekt, ktorý počítal s vybudovaním rozsiahleho komplexu na pozemkoch medzi diaľnicou D4 a cestou medzi Jarovcami a Kittsee.

Investor počítal so 60-miliónovým rozpočtom, v jednotlivých halách chcel vybudovať štúdia a pripraviť celé zázemie s technológiami pre produkciu, postprodukciu, zvuk, špeciálne efekty aj datacentrom poskytujúcim IT služby či kinosálou pre 500 divákov.

Podmienkou je obchvat

Ešte predtým, ako sa projekt dostal do fázy realizácie, ho investor výrazne rozšíril. Po úpravách počítal s vyše štvornásobnou plochou areálu ako pôvodne – 27,6 hektára namiesto šiestich.

Neprehliadnite

Vzniknúť mala aj vodná plocha, rozpočet sa nafúkol na vyše 100 miliónov. Spoločnosť zároveň v projekte napísala, že postaví „najmodernejšie filmové centrum v strednej Európe“.

Financie mali zabezpečiť zahraniční investori z IT a filmového odvetvia, kto konkrétne, nebolo jasné. Projekt je dodnes iba na papieri.

Film Park JarovceZdroj: Solid Enterprise

Aj keď sa zdržal, firma Solid Enterprise Group napokon v roku 2018 požiadala o územné rozhodnutie. Vlani doručila mestskej časti ďalšiu žiadosť o územné konanie, ktorá sa týka dopravného napojenia komplexu a ďalších vyvolaných investícií.

Stavebný úrad v Jarovciach

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Jarovce, štúdia