Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Senecký outlet odštartovali bagre

12.11.2010, 00:05 | Peter Kremský | © 2010 News and Media Holding

Dedinku zliav pri diaľnici D1 majú stavať do júna, otvoriť plánujú na jeseň

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Ipec, outlet

Na Slovensku sa začína výstavba prvého outlet centra. V areáli logistického parku vedľa diaľnice D1 medzi Sencom a Pezinkom dnes oficiálne odštartovali D1 Outlet Bratislava. Projekt dostal stavebné povolenie iba včera. Developerská spoločnosť IPEC chce postaviť prvú etapu do júna budúceho roka. Oficiálne otvorenie sa očakáva v septembri až októbri 2011.

Mala by sa skladať z 50 obchodov na približne 8500 m2 prenajímateľných priestorov. Výstavba by mala mať celkovo tri etapy so spolu 25-tisíc m2. Developer vlastní 15 hektárov pre outlet a ďalších 25 hektárov v jeho blízkosti, ktoré ponúka na vlastné obchodné jednotky partnerov, ktorí by chceli predávať v blízkosti outletu.

Už sa stavia čerpacia stanica Shell, čoskoro by mal vyrásť aj fast food McDonalds a samoobsluha Lidl. Očakáva sa aj príchod rakúskeho výrobcu nábytku Peter Max, pre ktorého by išlo o prvú prevádzku v krajine. IPEC plánuje do outletu investovať celkovo 35 mil. eur.

Projekt financuje Tatra banka, výstavbu budú mať na starosti Doprastav a spoločnosť Invest zo Šale. Podľa riaditeľa IPECu Ivana Čarnogurského chcú outlet postaviť ako shopping village, mal by mať teda architektúru amerických kovbojských mestečiek podobne ako rakúsky outlet v Parndorfe.

Niektoré budovy by mali nadväzovať na fasády domov a výzor dominánt okolitých mestečiek, prvá napríklad na modranskú bránu s vežou. I. Čarnogurský spomína, že budú pripomínať aj historické domy, ktoré sú už zbúrané, napríklad v Senci.

IPEC nedávno ohlásil, že má pre centrum predbežne zazmluvnené značky ako Baldinini, Daniel Hechter, Bushman, Karl Lagerfeld alebo Gant, či Šport Pro. Za riaditeľku obchodnej činnosti centra angažoval Susanne Solterer, ktorá v minulosti pracovala pre outlet v Parndorfe, ako aj Inter Ikea Centre Group.

Outlet sa má sústreďovať najmä na územie medzi Bratislavou a Trnavou, v dojazde 60 minút tu žije zhruba 1,3 mil. obyvateľov. Nádejnými zákazníkmi sú však aj rakúske a maďarské oblasti okolo Bratislavy, ktoré by mal prilákať najmä nedeľný predaj.

Zhruba 20 kilometrov od Senca smerom do Trnavy sa pripravuje aj výstavba konkurenčného outletu One Fashion pri Voderadoch. Tiež ho plánujú otvoriť na jeseň 2011.

IPEC developuje realitné projekty už 17 rokov, na začiatku sa sústreďoval najmä na historické budovy v centre Bratislavy a výrobné haly. Neskôr staval zónu Tuhovská pri Zlatých pieskoch. 

Získal aj 380 hektárov pozemkov pri Senci pre logistickú zónu, z ktorých je zatiaľ zastavaných vyše sto hektárov. Postavil aj niekoľko obytných domov ako Oberon na Dlhých dieloch, ďalšie na Kolibe alebo Železnej studienke, či v Trnave.

Vizualizácie - IPEC, foto - Peter Kremský

fcb promo facebook

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ipec, outlet