Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šesť kilometrov v havarijnom stave. Devínska cesta čaká na opravu

14.01.2020 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

14.01.2020 | citatelTrendu

Ak už idú konečne komplexne zrekonštruovať celú Devínsku cestu, snáď v projekte počítajú s kruháčom na rohu ulíc Kremeľská a Devínska cesta kvôli školákom. je tam ostrá zákruta s prechodom cez cestu a deti cez ňu často prebiehajú. Tam by sa naozaj zišiel kruháč.

Dúfam tiež že snáď naplánovali prechod pre cestu aj pre bytovkárov k zástavke K Zlatému rohu.

16.01.2020 | miki_02

Super! Tesim sa

17.01.2020 | citatelTrendu

No neviem či je dôvod na niščo sa tešiť, pretože mám obavu že to bude urobené zase na hov**. Čo bolo zverejnené tak cyklochodník má byť vedený hneď popri ceste (iba niečim oddelený), prečo ho nevedú oddelený metrovvbým trávnikovým pásom ako na úseku od KV nevedno, veď priestor tam je. Pre cyklistov by to bolo bezpečnejšie (aj !ofúknutie" nákladiaku je pre cyklistov nebepečné a túto cyklotrasu môže potencionálne využívať aj veľa detských cyklistov, takže to bude nebezpečné riešenie).

Či bude cyklotrasa vedená lôen na jednej strane popro ramene Dunaja neviem, len dúfam že zvíťazí bezpečnosť a rozum.

A tiež nerozumiem prečo volí mesto náročnejšie riešenia, miesto odstrelu skaly na začiatku Devíne (pri projekte záhrady Devín), kde by vyriešili odstrelom 2 problémy naraz: vyriešili by skalu a získali priestor na cyklochodník. určite lacnejšie riešenie ako cyklochodník na konzolách.

17.01.2020 | gejza77

Bolo by fajn tam počas rekonštrukcie nechať vjazd len pre vozidlá MHD, záchranné zložky a vozidlá stavby. Rozhodne by to urýchlilo postup prác a zlepšilo komfort cestovania.

18.01.2020 | citatelTrendu

Určite by to rekonštrukciu zrýchlilo, ale treba nechať prejať aj obyvateľom čo majú baráky na Devínskej ceste. To bude ťažká rekonštrukcia, idú meniť aj podklad cesty, toto bude komplexná rekonštrucia nielen výmena asfaltu. Vidím to na na dva roky prác, bude to niečo ako pri Rohožníku reko tej cesty, to tiež robili 2 roky.