Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sídlo Bratislavskej teplárenskej kupuje SOI, sťahovať sa chce koncom roka

17.08.2018, 05:04 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Štátnej akciovej spoločnosti Bratislavská teplárenská sa po roku od spustenia výpredaja nepotrebných nehnuteľností podarilo nájsť kupca aj na najcennejšiu z nich. Areál s bývalou centrálou na Bajkalskej ulici kupuje iná štátna organizácia – Slovenská obchodná inšpekcia.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavská teplárenská (BAT) spustila predaj nepotrebného majetku v júni minulého roka prostredníctvom Dražobnej spoločnosti. V elektronickej aukcii sa vtedy predalo šesť z deviatich ponúkaných nehnuteľností za 3,3 milióna eur.

Najlukratívnejší areál s centrálou spoločnosti v mestskej časti Ružinov však našiel kupca až teraz. „Tento objekt bol rozhodnutím jediného akcionára MH manažment, a. s. schválený na odpredaj Slovenskej obchodnej inšpekcii v sume 7 348 744,54 eura. Proces odpredaja prebieha a nie je ešte ukončený,“ približuje pre TREND Reality Jarmila Galandáková, hovorkyňa Bratislavskej teplárenskej.

Neprehliadnite

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) hľadala nové priestory dlhodobo aj v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR, vysvetľuje Petra Blehová, vedúca Kancelárie ústrednej riaditeľky SOI.

„Budova na Prievozskej ulici, v ktorej sídli ústredný inšpektorát SOI a inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, je vzhľadom na rozširujúce sa kompetencie SOI a počet zamestnancov nepostačujúca, technicky nevyhovujúca a aj preto SOI už neinvestovala finančné prostriedky štátu do jej obnovy. Máme za to, že by boli neefektívne vynaložené vzhľadom na celkovú finančnú náročnosť obnovy starej budovy,“ dodáva.

Za oplotený areál s rozlohou 1,6 hektára so štvorpodlažnou hlavnou budovou zrekonštruovanou pred necelými desiatimi rokmi, radovými garážami a parkoviskom pre 123 vozidiel pýtala BAT pôvodne 7,5 milióna eur. „Administratívni zamestnanci boli presťahovaní do administratívnej budovy na Turbínovej ulici 3 v januári a pracovisko centrálneho dispečingu sa sťahuje v týchto dňoch – od 15. do 17. augusta,“ dodáva J. Galandáková.

Centrála Bratislavskej teplárenskej na Bajkalskej uliciZdroj: Dražobná spoločnosť

SOI predbežne plánuje presťahovať všetkých 119 zamestnancov ústredného a krajského inšpektorátu zo súčasného sídla v štvrtom štvrťroku tohto roka. „Predtým však musí prebehnúť proces schvaľovania zmluvy medzi predávajúcim a kupujúcim zo strany nadriadených a kompetentných orgánov a všetky ostatné procesy vyplývajúce z prevodu nehnuteľnosti. V súčasnosti sme vo fáze schvaľovania navrhnutého znenia zmluvy,“ opisuje P. Blehová.

Budova na Bajkalskej ulici je podľa jej slov vo vyhovujúcom stave a nevyžaduje žiadnu rekonštrukciu. Súčasnú budovu na Prievozskej ulici, ktorá je majetkom štátu, bude obchodná inšpekcia predávať.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislavská teplárenská, SOI

Diskusia (0 reakcií)