Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šírava dostane promenádu. Pozrite si ocenené návrhy novej atrakcie

08.02.2019 | Tomáš Vašuta

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

08.02.2019 | rosma

To nie je promenáda, ale náučno-turistický chodník. Šírava je perspektívna destinácia, ale viac sa o nových investíciách hovorí, ako sa realizuje. Keď to bude hotové, tak tam prídem dovolenkovať.

08.02.2019 | zajo-

Keď príde Orkán ako v 1992 tak bude po promenáde:

V sobotu 22. augusta 1992 sa prudký nárazový vietor na hranici medzi víchricou a orkánom prihnal na Šíravu niečo po tretej popoludní z Vihorlatských vrchov. V priebehu niekoľkých minút silný severný vietor, ktorý sa v popoludňajších hodinách spustil z pohoria Vihorlat, vzdul vodnú hladinu Šíravy natoľko, že vlny dosahovali trojmetrovú výšku.

Osudové okamžiky - Zemplínská Šírava 1992: https://www.youtube...

Smrť privial vietor: https://www.pluska....

https://www.sme.sk/...

Trojuholnik smrti - V prospech seba: https://www.youtube...

08.02.2019 | Pietrino

Konecne sa robia architektonicke sutaze. Jedine takto sa vieme dostat k funkcnym rieseniam.

08.02.2019 | Niless

Velke plus ze sa urobila sutaz, ale tiez suhlasim ze ide skor o naucny chodnik ako o promenadu, ak sa tam dovali par tisic ludi tak je po chodniku. Na druhu stranu znecistenie Siravy ako takej ju diskvalifikuje z mojej cestovatelskej mapy.

08.02.2019 | Laborec

Ak mate na mysli bifenyly (smrtelne dedictvo slavnych komustov z Chemka Strazske), tak mozno ste nezachytili informaciu, ze uz cca 2 roky je na Sirave konecne povoleny rybolov.

08.02.2019 | HromBlesk

promenada ok, ziaden beton, skor zachovana priroda..velmi vhodný prístup. No to znečistenie je problem. Ani ryby sa nemožu z jazera jesť.

08.02.2019 | Laborec

Konecne nieco aj o inych castiach Slovenska, ako o Presporku. Inak, kedy konecne presunieme hlavne mesto do stredu Slovenska ? Je nenormalne, ze hlavne mesto je tam, kde je.

11.02.2019 | Emasculate

Fuj kto za magora by tam isiel. Ten region je jesen velky kacinogen. Raz som okolo isiel autom a dal som pre istotu aj vzduch v aute recyklovat. Ta sirava je zlievaren toxickych odpadov z celeho uzemia.