Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slnečnice sa rozšíria, developer pripravuje výstavbu hypermarketu

09.05.2018, 05:08 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V Slnečniciach na juhu Petržalky sa pripravujú ďalšie nákupné plochy. Po tom, čo len pred pár týždňami otvorili druhú etapu projektu Slnečnice Market, je v príprave ďalší projekt. Úrady aktuálne posudzujú zámer, ktorý počíta s vybudovaním hypermarketu v západnej časti zóny.

  • Tlačiť
  • 28

Stavať by sa malo na pozemku na západ od zóny Slnečnice - Mesto. Areál je zo severu ohraničený Panónskou cestou, z juhu a západu diaľnicou D2, ktorá prechádza paralelne so železničnou traťou a z východu poľnohospodárskou pôdou.

Nový hypermarket

Investor na pozemku naplánoval výstavbu veľkokapacitnej široko sortimentnej predajne potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. V zámere, ktorý posudzujú úrady, investor hovorí o tom, že súčasťou predajne bude prevádzka lahôdok, mäsa i pekárne. Ponuku hypermarketu majú doplniť aj ďalšie menšie prevádzky.

Neprehliadnite

Pozemok, na ktorom sa má stavať, má rozlohou 23 206 štvorcových metrov. Samotný hypermarket by mal zabrať takmer šesťtisíc štvorcových metrov pozemku a mal by ponúknuť 5 800 štvorcových metrov úžitkovej plochy. Ďalších 211 štvorcových metrov majú zabrať ďalšie prevádzky.

Investor nehovorí o tom, kto by mal byť prevádzkovateľom hypermarketu. Táto forma veľkoformátových predajní je v posledných rokoch na ústupe, jediným reťazcom, ktorý ju stále rozvíja, je Kaufland. Je málo pravdepodobné, aby hypermarket prevádzkovali napríklad Tesco alebo Billa, ktoré majú obchody niekoľko stoviek metrov ďalej.

Ďalší rozvoj

Návrh predkladá úradom spoločnosť South City Retail Park A1. Firma je personálne prepojená s developerom Cresco Group, ktorý stojí za projektom Slnečnice. Nejde pritom o nový zámer vybudovať obchodné plochy na danom území.

Pozemky, na ktorých má vyrásť hypermarketZdroj: EIA/South City Retail Park A1

Ešte v roku 2008 predstavila írska spoločnosť Quinlan Private Golub plán postaviť na danom území moderné nákupné centrum s rozlohou 60-tisíc štvorcových metrov. Projekt s rozpočtom 90 miliónov eur mal svoje brány otvárať v roku 2012, stavať sa však nezačalo.

V danej lokalite sa počíta s intenzívnym rozvojom. V susedstve by mala končiť električka a investor hovorí o tom, že v zóne by mali vzniknúť aj kancelárie a vyše 800 bytových jednotiek. Projekt Slnečnice má ambíciu vytvoriť novú mestskú štvrť pre asi deväťtisíc obyvateľov.

  • Tlačiť
  • 28

Tagy Cresco Group, Slnečnice