Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislava už má od Slovana peniaze, ktoré dlhoval za prenájom štadióna

27.06.2019, 12:49 | TASR

Mesto Bratislava už dostalo peniaze, ktorými mal v stredu 26. júna hokejový klub HC Slovan Bratislava uhradiť svoj viac ako miliónový dlh za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Potvrdil to hovorca mesta Peter Bubla.

  • Tlačiť
  • 0

„Riaditeľ mestskej organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) potvrdil, že tieto finančné prostriedky boli vo štvrtok skutočne pripísané na účet STaRZ,“ spresnil hovorca.

Informáciu o tom, že HC Slovan uhradil svoje záväzky voči STaRZ, dostal magistrát v stredu podvečer.

Viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer, ktorý má v kompetencii oblasť športu, vo videu na sociálnej sieti tiež potvrdil, že peniaze od Slovanu na účet STaRZ prišli.

„Pre mesto to znamená, že STaRZ môže uhradiť svoje záväzky voči dodávateľom, keďže nás neplatenie Slovanu dostalo v organizácii STaRZ do druhotnej platobnej neschopnosti,“ skonštatoval. Táto organizácia môže podľa neho teraz použiť peniaze na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorú spravuje.

„Je veľkým poučením pre mesto a verím, že sa situácia nezopakuje a nikto, nie len HC Slovan, sa nedostane do takýchto veľkých dlžôb, ktoré ohrozujú športovanie, športovú infraštruktúru a vôbec fungovanie mesta Bratislava,“ uviedol J. Káčer.

Hlavné mesto žiadalo od hokejového klubu do 30. júna uhradenie všetkých záväzkov, ak chce aj do budúcnosti využívať priestory Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

„Keďže tieto peniaze boli vo štvrtok pripísané na účet, mesto je pripravené rokovať o nových podmienkach nájmu v kontexte zmeneného využívania štadiónu, keďže Slovan už nebude hrať KHL. Určite súčasťou rokovania musia byť aj garancie HC Slovan, aby sa takáto situácia do budúcnosti už neopakovala. Nové podmienky nájmu na konci dňa musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva,“ povedal P. Bubla.

HC Slovan Bratislava na svojom webe informoval, že odoslal v stredu na účet hlavného mesta platby za užívanie bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Klub poukázal na účet mesta sumu v celkovej výške 1,196 milióna eur. Táto suma má pozostávať z istiny, úrokov z omeškania a zmluvných pokút.

Neprehliadnite

„Zaplatením svojho záväzku HC Slovan Bratislava splnil podmienku mesta na začatie dialógu s predstaviteľmi samosprávy hlavného mesta, ako bolo prisľúbené, vo veci nastavenia nových a reálnych podmienok využívania Zimného štadióna Ondreja Nepelu detskými a mládežníckymi kategóriami klubu, ako aj A-mužstvom,“ uvádza hcslovan.sk.

HC Slovan Bratislava dlhoval za nájomné, služby spojené s nájmom, zmluvné pokuty a úroky z omeškania mestskej organizácii STaRZ, ktorá pristúpila k vymáhaniu dlhu aj súdnou cestou.

Primátora Bratislavy Matúša Valla požiadalo v máji mestské zastupiteľstvo, aby rokoval o vypovedaní všetkých nájomných zmlúv s HC Slovan, ak do konca júna nedôjde k splateniu všetkých dlhov voči mestu. Zároveň ho požiadali, aby rokoval s HC Slovan – mládež o splatení dlhu vo výške 135 916 eur do konca augusta a aj o tom, aby táto časť klubu realizovala platby za prenájom ľadových plôch vopred.

M. Vallo koncom mája uviedol, že ak HC Slovan Bratislava nezaplatí hlavnému mestu svoj dlh za prenájom zimného štadióna, 1. júla s ním mesto vypovie zmluvu. Ako podotkol, samospráva nebude ustupovať, no v prípade mládeže Slovana si vie predstaviť istú dohodu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava, Slovan, Zimný štadión Ondreja Nepelu

Diskusia (0 reakcií)