Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenské Cresco rozbieha nové projekty v Prahe

08.11.2017, 11:14 | ds | © 2017 News and Media Holding

Cresco Group, najväčší developer v oblasti bývania na Slovensku podľa rebríčka portálu TREND Reality, rozširuje aktivity aj v susednom Česku. Prvá zahraničná pobočka developera, pražská Cresco Real Estate, kúpila v českej metropole dve administratívne budovy.

  • Tlačiť
  • 0

„Naším cieľom je postupne rozširovať pobočku v Prahe a zamerať sa na trh v celej Českej republike – na komerčné aj rezidenčné projekty. Sme veľmi radi, že počas krátkeho fungovania sme v Prahe spustili prípravu už troch zaujímavých projektov,“ hovorí Marcus Schulz, člen predstavenstva pražskej Cresco Real Estate.

Prvým projektom českej pobočky je rekonštrukcia bývalej továrne Tesla v Prahe – Holešoviciach. Zmení sa na administratívnu budovu s výmerou približne 10-tisíc štvorcových metrov. Po modernizácii tu vznikne aj coworkingový priestor pre IT pracovníkov.

Projekty Cresco Group v Prahe - TeslaZdroj: Cresco Group

V areáli bývalej továrne vybuduje Cresco Real Estate postupne aj vyše tristo bytov stredného a vyššieho štandardu na celkovej ploche 35-tisíc štvorcových metrov.

Developer nedávno získal ďalšie dve administratívne budovy. Paramount aj Metropolitan s celkovou prenajímateľnou plochou 11 500 m2 a dvomi stovkami parkovacích miest sa nachádzajú rovnako ako prvý projekt v Holešoviciach.

Neprehliadnite

„Budovy plánujeme zmodernizovať na atraktívne kancelárske priestory v živej a strategicky dôležitej lokalite v Prahe, ktorá sa neustále rozrastá. Chceme tak posilniť naše portfólio v Holešoviciach a reagovať na požiadavky trhu na inovatívne priestory za dostupné ceny,“ opisuje M. Schulz. Konzultantmi pri akvizícii boli spoločnosti Rutland Ježek, BDO a Apollo.

Na domácom trhu je najväčším projektom Cresco Group nová štvrť Slnečnice v bratislavskej Petržalke. Nedávno spoločnosť dokončila aj kancelársku budovu Uniq Staromestská v centre hlavného mesta.

Projekty Cresco Group v Prahe - ParamountZdroj: Cresco Group

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Cresco Group

Diskusia (0 reakcií)