Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Športovú halu na Jégého začali búrať

05.09.2012, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Namiesto starého objektu v Bratislave má vzniknúť parkovací dom

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Immocap

V bratislavskom Ružinove sa začalo s búraním ďalšieho nevyužívaného objektu. Búracie a stavebné mechanizmy možno vidieť pri starej športovej hale na Jégého ulici blízko zrekonštruovaného zimného štadiónu. Práce súvisia s plánom výstavby nového parkovacieho domu z dielne developerskej spoločnosti Immocap.

Búranie začalo v týchto dňoch a prebieha zatiaľ najmä vo vnútri objektu, okolo ktorého už stojí niekoľko ťažkých mechanizmov. Dokončiť ho majú v októbri. Podľa plánov zverejnených na jeseň počíta developer so štartom výstavby parkovacieho domu na jar budúceho roka. "Pracujeme na potrebných povoleniach, keď budú, začneme stavať," pre TRENDreality.sk približuje Martin Šramko zo spoločnosti.

Vedľa rozširujúcej sa bytovky Jégého alej s potenciálom pre parkovanie aj pre husto navštevovaný Zimný štadión Ondreja Nepelu má vyrásť 5- až 6-podlažný parkovací dom s jedným podzemným podlažím. Predbežne plány hovoria o viacerých možnostiach konkrétnych technických riešení, od čoho sa odvíja aj množstvo státí. Môže ich byť najviac päťsto.

"Parkovacie miesta plánujeme prenajímať," hovorí M. Šramko. Podľa neho sú cieľovou skupinou obyvatelia z Jégého aleje (kde prebieha výstavba tretej etapy), návštevníci zimného štadiónu i ľudia zo širšieho okolia. Parkovanie v lokalite je dnes vzhľadom na vysokú koncentráciu obytných domov i samotný štadión pomerne náročné.

S dokončením výstavby sa v prípade štartu na jar 2013 počíta začiatkom leta 2014. Celkové náklady odhaduje firma na 10 miliónov eur. Investorom samotnej výstavby je spoločnosť Immocap Services, s.r.o., zo skupiny Petra Lukeša, ktorý dokončuje aj polyfunkčný projekt Centrál na Trnavskom Mýte.

Parkovací dom na Jégého uliciZdroj: Immocap

Foto – Ľuboš Mistrík

Vizualizácia - Immocap

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Immocap