Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stanica napreduje, Nivy Tower dokončuje fasádu. Pozrite si aktuálne fotografie

10.10.2019, 14:05 | vp | © 2019 News and Media Holding

Výstavba na Mlynských nivách v Bratislave napreduje. Najvyššia budova hlavného mesta Nivy Tower dokončuje posledné časti fasády a práce sa postupne posúvajú do interiéru. Developer HB Reavis informoval vo štvrtok o aktuálnom stave projektu. Do konca roka plánuje dokončiť vežu, ako aj hrubé stavebné práce v prípade stanice.

  • Tlačiť
  • 4

HB Reavis podľa svojho aktuálneho odhadu pravdepodobne dokončí vežu Nivy Tower na čas. Malo by sa tak stať do konca roka.

„Najintenzívnejšie práce prebiehajú v samotnom vnútri, keďže sa postupne chystáme na príchod prvých nájomcov veže,“ uvádza developer.

Najvyššia reštaurácia a fontána

Veža Nivy Tower dosiahla 125-metrovú výšku a aktuálne v nej dokončujú betonáže všetkých nosných konštrukcií a finalizujú osádzanie fasády. Zároveň sa pripravuje na príchod prvých nájomníkov.

Neprehliadnite

„Ide o práce vo výťahových lobby, na schodiskách a samotných poschodiach,“ uviedla hovorkyňa HB Reavis Martina Jamrichová. Pred vchodom do budovy je plánovaná fontána. .

Na vrchu samotnej veže vznikne vyhliadková reštaurácia prístupná celej verejnosti, do ktorej sa bude možné dostať samostatným výťahom. Reštaurácia ponúkne výhľad na panorámu mesta.

Výstavba Nových nív (október 2019)Zdroj: Miroslava Spodniaková

V podzemí budovy bude zázemie pre cyklistov, kam bude viesť cyklovýťah z prízemia cez samostatný vstup. Na recepcii budú môcť nájomníci využívať novodobé concierge (správcovské) služby, realizovať sa tu majú aj pravidelné výstavy.

Nivy Tower je lokalizovaná je na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív a vo výstavbe je od mája 2017. Na trh prinesie 31-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Mená nájomcov zatiaľ HB Reavis neprezentuje, minimálne dvoch už má dlhšie potvrdených.

Za dizajnom Nivy Tower stojí britské architektonické štúdio Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš, ktorí navrhovali aj koncept pre novú autobusovú stanicu.

Stanica Nivy osadila názov

Rozsiahý skelet budúcej Stanice Nív sa aktuálne mihá stovkami robotníkov. Developer pred novinármi slávnostne odhalil práce na nápise Bratislava vo vstupnej časti. Na stavbe stanice o približne dva mesiace plánuje posledná betonáž stropu.

Práce napredujú aj na ulici Mlynské nivy, rysuje sa už podzemný kruhový objazd. „Na Svätoplukovej ulici sme už takmer dobudovali odbočovací pruh doprava na Mlynské nivy a čoskoro sa púšťame aj do druhého smeru tejto ulice. Z tohto dôvodu dôjde k zúženiu jazdného pruhu v smere na Záhradnícku,“ hovorí investor. Takmer hotová je aj križovatka s Karadžičovou.

Výstavba Nových nív (október 2019)Zdroj: Miroslava Spodniaková

Developer po dohode s magistrátom v lete informoval, že bulvár Mlynské nivy otvorí v roku 2020. Do premeny ulice nalial HB Reavis zhruba 40 miliónov eur. Práce na novom bulvári sa týkajú 95 stavebných objektov vrátane starej kanalizácie a výmeny sútokovej komory pod križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova.

Realizujú sa inžinierske, dopravné, líniové a vodné stavby - prekládky telekomunikačných vedení, budovanie nového telekomunikačného káblovodu, vodovodu, plynovodu, dažďovej kanalizácie, rekonštrukcia verejného osvetlenia aj realizácia nových stĺpov pre trolejové vedenie.

V celej štvrti Nové Nivy vybuduje HB Reavis celkovo štyri výškové budovy – v prevádzke je Twin City Tower, ktorý nedávno kúpil kórejský investor, dokončuje sa spomínaná Nivy Tower. Ďalšia vysoká budova pribudne na rohu Mlynských nív a Košickej, ku ktorej sa viažu ďalšie štyri nižšie administratívne budovy.

Poslednou potvrdenou je veža na mieste dočasnej budovy autobusovej stanice s Alzou, ktorá bude súčasťou Twin City Juh. Vedľa nej postaví developer parkovací dom Nivy Depo so 741 parkovacími miestami. Vo štvrti Nové Nivy pribudnú desiatky tisíc plôch administratívnych priestorov s občianskou vybavenosťou. Časový rámec dokončenia je rok 2023.

Developer na Stanicu Nivy čerpá úver vo výške 175 miliónov eur. Úver poskytne konzorcium bánk v zložení UniCredit Bank, Tatra banka, ČSOB a HYPO-BANK Burgenland, agentom transakcie je UniCredit Bank.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy HB Reavis, Mlynské Nivy, Nivy Tower, Stanica Nivy