Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stanica Nivy má prvé povolenie a nové vizualizácie

25.11.2016, 11:09 | ds | © 2016 News and Media Holding

Projekt novej bratislavskej autobusovej stanice s budúcim najväčším slovenským nákupným centrom a najvyššou administratívnou budovou urobil ďalší krok k realizácii. Developer HB Reavis získal pre Stanicu Nivy právoplatné územné rozhodnutie.

  • Tlačiť
  • 10

Stanica Nivy vyrastie na mieste súčasnej zastaralej autobusovej stanice na Mlynských Nivách v mestskej časti Ružinov. Samotný autobusový terminál sa presunie do podzemia a nad ním vznikne nákupné centrum s plochou 70-tisíc štvorcových metrov. Otvorenie je naplánované na rok 2019.

Na rohu Svätoplukovej ulice má neskôr vyrásť aj 30-podlažná výšková budova s 30-tisíc štvorcovými metrami kancelárskych priestorov. S výškou 125 metrov bude vyššia ako všetky doteraz postavené budovy na Slovensku. V podzemí celého komplexu vznikne 2 300 parkovacích miest.

Stanica NivyZdroj: HB Reavis

Stanica NivyZdroj: HB Reavis

„Aktuálne čakáme na príslušné stavebné povolenia. Čas potrebný na získanie potrebných povolení naplno využívame na prípravné práce, v rámci ktorých sme už odstránili lávku a staré koľaje a aktuálne asanujeme pôvodné objekty pohrebníctva,“ hovorí Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis pre Slovensko.

Developer nedávno dokončil aj prvú fázu transformácie Centra Bottova na náhradnú autobusovú stanicu, ktorá počas výstavby nahradí súčasnú. V Centre Bottova už od októbra sídli prvý nájomník, internetový obchod Alza.sk.

Neprehliadnite

HB Reavis tiež pripravil nové vizualizácie projektu, ktoré minulý týždeň predstavil na medzinárodnom retailovom veľtrhu MAPIC vo francúzskom Cannes.

Koncept Stanice Nivy pripravila britská architektonická kancelária Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš. Súčasťou nákupného centra bude aj mestská tržnica s plochou tritisíc štvorcových metrov zameraná na čerstvé potraviny a domáce produkty.

Stanica NivyZdroj: HB Reavis

V komplexe sa počíta aj s vnútornými a vonkajšími oddychovými zónami pre rodiny s deťmi a átriom pre kultúrne a spoločenské podujatia. Novým verejným priestorom má byť prístupná zelená strecha navrhnutá britskou firmou BDP.

Stanica NivyZdroj: HB Reavis

  • Tlačiť
  • 10

Tagy HB Reavis, Stanica Nivy