Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Stará Mlynica sa zmení na kancelárie a lofty

11.05.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V priemyselnej zóne v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vznikne revitalizáciou starých objektov kreatívne centrum Mlynica so spoločenskou halou, kanceláriami a loftovými bytmi. Projekt stavebnej a developerskej spoločnosti ise podľa návrhu oceňovaných architektov GutGut počíta s maximálnym zachovaním pôvodnej industriálnej stavby v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

ise

Opustená mlynica a k nej prislúchajúce silo sa nachádzajú za centrálou Presporu na Turbínovej ulici. „Našou víziou je prinavrátiť život 50 rokov starému a opustenému priemyselnému objektu, v ktorom sa krátko po Nežnej revolúcii skončila pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Veríme, že sa nám ho podarí premeniť na multifunkčný priestor, ktorý ponúkne široké možnosti využitia,“ hovorí konateľ spoločnosti ise Oto Bortlík.

Developer sľubuje, že primeranými úpravami zachová charakter pôvodných priemyselných objektov, avšak s novým využitím. Mala by tak vzniknúť budova s originálnym charakterom, ktorý rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií.

Cieľom je vytvoriť priestor pre komunitný život, kreatívnu prácu aj priateľské stretnutia. Charakter budovy umožňuje flexibilné usporiadanie priestoru. Developer chce do návrhu využitia objektu zapojiť aj budúcich užívateľov.

Bývalá mlynica a silo majú celkovú úžitkovú plochu 3 800 štvorcových metrov. Srdcom Mlynice bude centrálny priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy či firemné eventy. Na druhom podlaží budú zasadacie miestnosti rôznych veľkostí prístupné pre všetkých užívateľov administratívnych priestorov. Samostatné kancelárie sú naplánované na treťom podlaží.

Mlynica - vizualizácia interiéruZdroj: GutGut

Vrchná časť objektu bude využitá na päť loftových bytov s veľkorysou svetlou výškou, viacúrovňovým vertikálnym členením a veľkými terasami. „Dúfame, že projekt priláka klientov, ktorí hľadajú niečo iné ako klasické administratívne budovy alebo bizniscentrá. Prípadne ich osloví možnosť bývať v ozajstnom lofte,“ zamýšľa sa O. Bortlík.

Podobne ako byty aj kancelárie s celkovou plochou 1 600 m2 sú určené na predaj do vlastníctva budúcich užívateľov. „Majiteľ loftu si priamo v budove môže zriadiť vlastný ateliér alebo využívať kancelársky priestor o poschodie nižšie,“ približuje zámer konceptu O. Bortlík.

Súčasťou rozsiahlej revitalizácie mlynice a sila bude aj výstavba parkovísk a úprava priľahlých plôch s novou zeleňou. Presný termín realizácie zatiaľ nebol určený, aktuálne prebieha príprava dokumentácie pre potrebné konania.

Spoločnosť ise ako developer nedávno dokončila bytový Nikola House alebo administratívne BK Centrum. Je aj dodávateľom stavebných prác napríklad na projektoch Dornyk v Ružinove či administratívnej budovy AB v Novom Meste. Stavala aj rodinné domy v Kittsee a bytový dom vo Viedni.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy ise

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát