Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stará Mlynica sa zmení na kancelárie a lofty

11.05.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V priemyselnej zóne v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto vznikne revitalizáciou starých objektov kreatívne centrum Mlynica so spoločenskou halou, kanceláriami a loftovými bytmi. Projekt stavebnej a developerskej spoločnosti ise podľa návrhu oceňovaných architektov GutGut počíta s maximálnym zachovaním pôvodnej industriálnej stavby v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

ise

Opustená mlynica a k nej prislúchajúce silo sa nachádzajú za centrálou Presporu na Turbínovej ulici. „Našou víziou je prinavrátiť život 50 rokov starému a opustenému priemyselnému objektu, v ktorom sa krátko po Nežnej revolúcii skončila pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Veríme, že sa nám ho podarí premeniť na multifunkčný priestor, ktorý ponúkne široké možnosti využitia,“ hovorí konateľ spoločnosti ise Oto Bortlík.

Developer sľubuje, že primeranými úpravami zachová charakter pôvodných priemyselných objektov, avšak s novým využitím. Mala by tak vzniknúť budova s originálnym charakterom, ktorý rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií.

Cieľom je vytvoriť priestor pre komunitný život, kreatívnu prácu aj priateľské stretnutia. Charakter budovy umožňuje flexibilné usporiadanie priestoru. Developer chce do návrhu využitia objektu zapojiť aj budúcich užívateľov.

Bývalá mlynica a silo majú celkovú úžitkovú plochu 3 800 štvorcových metrov. Srdcom Mlynice bude centrálny priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy či firemné eventy. Na druhom podlaží budú zasadacie miestnosti rôznych veľkostí prístupné pre všetkých užívateľov administratívnych priestorov. Samostatné kancelárie sú naplánované na treťom podlaží.

Mlynica - vizualizácia interiéruZdroj: GutGut

Vrchná časť objektu bude využitá na päť loftových bytov s veľkorysou svetlou výškou, viacúrovňovým vertikálnym členením a veľkými terasami. „Dúfame, že projekt priláka klientov, ktorí hľadajú niečo iné ako klasické administratívne budovy alebo bizniscentrá. Prípadne ich osloví možnosť bývať v ozajstnom lofte,“ zamýšľa sa O. Bortlík.

Podobne ako byty aj kancelárie s celkovou plochou 1 600 m2 sú určené na predaj do vlastníctva budúcich užívateľov. „Majiteľ loftu si priamo v budove môže zriadiť vlastný ateliér alebo využívať kancelársky priestor o poschodie nižšie,“ približuje zámer konceptu O. Bortlík.

Súčasťou rozsiahlej revitalizácie mlynice a sila bude aj výstavba parkovísk a úprava priľahlých plôch s novou zeleňou. Presný termín realizácie zatiaľ nebol určený, aktuálne prebieha príprava dokumentácie pre potrebné konania.

Spoločnosť ise ako developer nedávno dokončila bytový Nikola House alebo administratívne BK Centrum. Je aj dodávateľom stavebných prác napríklad na projektoch Dornyk v Ružinove či administratívnej budovy AB v Novom Meste. Stavala aj rodinné domy v Kittsee a bytový dom vo Viedni.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy ise