Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Staré Apollo môžu zbúrať, Ružinov vydal povolenie

29.01.2019 | Martin Poláš

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

29.01.2019 | Cenek

To fakt HB tvrdi, ze to idu burat kvoli “nerentabilnej modernizacii”?
Ze to ide drbnut nevadi?

29.01.2019 | shaggy

Však to, že to ide padnúť všetci vedia. Len vravia, že sa to neoplatí modernizovať (vrátane opravy statiky).

Viac sa mi páči, že Ružinov musí vydávať povolenie na búranie. Ja byť developerom, tak by som to naťahoval, až kým by to niekomu nepadlo na hlavu a potom by som povedal "Ružinov nechcel dať povolenie". Nech si ľudia konečne uvedomia, že tu nemáme súkromné vlastníctvo.

30.01.2019 | Cenek

Statika je jedna z veci, na ktoru existuje dozivotna garancia, preto mi vadi, ze to nepriznali ani v zidoati o povolenie. Ze to vsetci vedia, je vec druha.

A inak s Tebou ako stale vzdy suhlasim. Ked mam budu a chcem ju zburat, tak mi pride nelogicke na to musiet dostat “povolenie”.

30.01.2019 | Thomas9

A čo keby to padne na hlavu tebe alebo tvojej rodine? treba vážiť slová. Súkromné vlastníctvo a práva nie sú absolútne (nikde vo svete), také základy by ste už mohli vedieť.

30.01.2019 | Tsugaru

Buracie povolenie ma opodstatnenie z toho titulu, ze rozobratie a odvoz takehoto komplexu budov nie je zalezotost na dva dni a teda obmedzenia pre blizke i sirsie okolie (neda sa povedat, ze komplex Apollo by bol niekde v strede nicoho) maju urcite trvanie, pripade mozu byt s ohladom na znicene okolite komunikacie dokonca trvale.
Dalej je dobre vediet ako majitel nalozi s odpadom, ktory pri demolacii budovy vznike - teoreticky by ho vlastnik mohol nechat lezat ladom na mieste do momentu kym cena pozemku nedosiahne pozadovanu/ocakavanu hodnotu (ved to je jeho, nie?). Prikladov na situacie, kedy je niekoho sukromne vlastnictvo na obtiaz okoliu je po Slovensku vic ako dost.
Chapem vsak, ze egomaniou trpiaci ludia tieto suvislosti nie su v stave chapat.

31.01.2019 | fab0

HB Reavis to slendriansky postavil, okaslal tym nejaky dochodkovy fond, odkupil to lacno naspat...a moze zasa niekoho okradnut. Mesto by malo developera s takou historiou poslat do prec.