Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Storeland v Lamači otvára posledné obchody

29.09.2010, 12:40 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Baumax už otvoril, do októbra pribudnú na okraji Bratislavy ďalšie prevádzky

  • Tlačiť
  • 0

Nákupná zóna na severozápadnom okraji hlavného mesta tento mesiac postupne otvára. Po niekoľkých rokoch neprítomnosti akéhokoľvek nákupného centra v tejto lokalite pribudlo začiatkom jesene viac než 36-tisíc m2 v projekte Storeland.

Ten sa stal známym najmä najväčšou prevádzkou hobbymarketu Baumax na Slovensku, ktorý v sprievode výraznej reklamnej kampane otvorili ešte v auguste. „Baumax je takisto nájomcom, zaberá približne 20-tisíc m2 úžitkovej plochy,“ pre TRENDreality.sk hovorí Andrej Slezko z developerskej spoločnosti BZ Group.

Obchodný komplex ponúka ďalších 16-tisíc štvorcových metrov pre menších nájomcov. Svoje prevádzky tu postupne otvára Mountfield, Siko, Jysk, Koberce Trend, Planeo elektro, nábytkársky Möbel Hoff a ďalší nájomcovia. Predajca nábytku si prenajal 2 800 m2, čo je podľa A. Slezka jedno celé podlažie. Dnes otvára predajca elektroniky, prvého októbra nábytkári.

„Celé centrum máme prenajaté na 90 percent,“ hovorí zástupca developera. V súčasnosti hľadajú nájomcu pre priestory na najvyššom štvrtom podlaží. Okrem obchodných prevádzok sú v lamačskom Storelande aj kancelárie Baumaxu, ktorý si tu zriadil slovenskú centrálu. V projekte je k dispozícii celkovo zhruba 500 parkovacích miest.

V časti hlavného mesta smerom na Záhorie bolo dlho jediným nákupným centrom Tesco Galéria. Výstavba sa začala až nedávno, Storeland je prvým väčším projektom. V najbližších týždňoch otvorí svoju druhú bratislavskú prevádzku aj veľkoobchodný predajca Metro, v lokalite Bory od Penty. Finančná skupina chce v lokalite postaviť obchodné centrum, administratívu i bývanie.

Zobraziť Storeland na väčšej mape

Foto - Miro Nôta

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)