Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svoj Lidl bude mať aj najväčšia dedina na Slovensku

09.12.2016, 05:00 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Diskontný reťazec Lidl pokračuje v slovenskej expanzii. Ďalšia prevádzka pribudne na východe republiky. A tentokrát bude do istej miery kuriózna. Lidl totiž postaví predajňu pri najväčšej dedine na Slovensku, v Smižanoch. Aj keď do predajne budú mať najbližšie práve obyvatelia tejto obce, na papieri pôjde o druhú prevádzku v Spišskej Novej Vsi.

  • Tlačiť
  • 8

Ako je to možné? Medzi Smižanmi a Spišskou Novou Vsou neexistuje viditeľná hranica, mesto a dedina sú akoby spojené a oddeľuje ich len značka. Práve tu sa rozhodlo vedenie reťazca postaviť ďalšiu pobočku.

„Uvedená predajňa sa stavia na hranici Smižian a Spišskej Novej Vsi. Pozemok, na ktorom predajňa vyrastá, však katastrálne patrí k Spišskej Novej Vsi a z nášho pohľadu teda ide o druhú predajňu v tomto meste,“ vysvetľuje pre TREND Reality vedúci oddelenia komunikácie spoločnosti Lidl Slovenská republika Tomáš Bezák.

Podľa reťazca sa pre lokalitu rozhodli na základe dopytu ľudí a analýzy spádovej oblasti. Spišská Nová Ves má necelých 38-tisíc obyvateľov, Smižany sú zase najväčšou dedinou na Slovensku a žije v nich niečo vyše 8,6 tisíca obyvateľov.

„Pôjde o technologicky i vizuálne najmodernejšiu predajňu, ktorú momentálne Lidl má vo svojom portfóliu,“ hovorí T. Bezák a dodáva, že tento koncept má ponúknuť viac výhod pre zamestnancov i zákazníkov. Nová predajňa má byť vybavená pokročilými technológiami na získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení, objekt majú kompletne osvetľovať úsporné LED svietidlá.

Neprehliadnite

„Na parkovisku budú pre zákazníkov pripravené aj nabíjacie stanice pre e-bicykle a e-automobily. Zákazníci budú nakupovať v širších uličkách, vďaka čomu bude ich nákup v Lidli ešte pohodlnejší. Predajňa bude oproti doterajším vzdušnejšia a presvetlenejšia,“ opisuje T. Bezák. Komfort majú dopĺňať aj toalety pre zákazníkov či väčšie parkovacie miesta.

Predajňa bude poschodová, keď na poschodí nájdu zamestnanci sprchy či školiacu miestnosť. Prevádzku by mal Lidl otvoriť v prvej polovici roka 2017. Spoločnosť dnes na Slovensku prevádzkuje 126 predajní a už teraz avizuje, že plánuje otvárať ďalšie.

Lidl sa u nás nevyhýba ani dedinám. Ešte v roku 2009 otvoril pobočku v Terchovej, v ktorej žije len niečo vyše štyritisíc obyvateľov. V tejto lokalite však zohral úlohu fakt, že je hojne navštevovaná v lete aj v zime.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Donald Trump, New York, ochrana