Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Takto má vyzerať výstavba oproti Inchebe

31.03.2014, 14:00 | lmi | © 2014 News and Media Holding

Pozdĺž Einsteinovej vznikne administratívna budova

  • Tlačiť
  • 1

Oproti bratislavskej Inchebe sa chystá výstavba. O projekte zloženom z kancelárií, obchodov a potenciálne aj bytov už portál TRENDreality.sk informoval, dnes sa dostal k dvom predbežným vizualizáciám, ktoré sa ešte môžu výraznejšie meniť. Administratívna časť má vyrásť pozdĺž rušnej Einsteinovej ulice a počíta sa aj s napojením lávky pre peších. 

Bližšie plány zatiaľ nie sú známe, nakoľko projekt je len v ranom štádiu príprav. Dokument predložený na posúdenie štátnym orgánom však spomína dva varianty, ktoré závisia od stavu na trhu v čase realizácie. Jeden hovorí len o desaťpodlažnej kancelárskej budove s doplnkovou občianskou vybavenosťou na prízemí.

Pôvodná vizualizácia kancelárskej časti EinparkuZdroj: SPV74, a.s.

Druhý variant administratívnu časť zmenšuje a namiesto nej pridáva osemnásťpodlažný obytný vežiak v rohu pozemku smerom dovnútra Petržalky. Tu by malo potom vzniknúť 98 bytov a 16 apartmánov a kancelársky objekt by nemal mať desať, ale len sedem podlaží. V oboch prípadoch vzniknú parkoviská v jednom podzemnom a jednom nadzemnom podlaží s celkovou kapacitou 420 státí.

Dokumenty posunuté štátnym orgánom hovoria o predpokladanom termíne štartu výstavby na jar 2015 a dokončením do konca roku 2016 pri nákladoch približne 25 miliónov eur. Majiteľom pozemku i navrhovateľom výstavby je firma SPV74, a.s. SPV (Special Purpose Vehicle) je tradičné označenie spoločností zriadených za jedným konkrétnym, zväčša dočasným, účelom. V prípade developmentu je to výstavba konkrétneho projektu.

  • Tlačiť
  • 1