Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tatranský hotel zatvorili a zmodernizovali, teraz ho nikto nechce

16.11.2016, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Keď v roku 2007 zatvárali Hotel Tatran vo Veľkej Lomnici, nikto nemohol tušiť, že najbližších takmer desať rokov neprivíta žiadneho návštevníka. A to napriek tomu, že stavebné práce dopadli úspešne a hotel je vo vyhľadávanej časti Slovenska. Dokončený stojí zavretý už niekoľko rokov a nič na tom nezmenila ani včerajšia dražba.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

O tom, že hotel je na predaj, informovali TREND Reality ešte pred dvoma rokmi. Portál Labartt Hospitality vtedy odhadoval, že na dokončenie bude nový investor potrebovať okolo 150-tisíc eur. Ubytovacie zariadenie, ktoré bolo zaradené do siete Best Western, potrebovalo investície najmä na dokončenie wellness časti.

Hotel je na inzertných portáloch aj po dva a pol roku. A nielen na nich. Majiteľ Sortec Elektronic sa ho rozhodol predávať aj v dražbe. Prvé kolo sa uskutočnilo ešte 13. septembra, keď bola najnižšia vyvolávacia cena určená na niečo vyše 1,8 milióna eur.

Neprehliadnite

Rovnaký výsledok prinieslo aj druhé kolo dražby, ktoré sa pod Tatrami uskutočnilo včera. A to napriek tomu, že majiteľ zariadenia hotel zlacnil. Najnižšiu ponuku nastavil na úroveň 1,7 milióna eur. Či bude aj tretie kolo, je teraz otázne.

Budova hotela je situovaná v centre Veľkej Lomnice. Je vybavená 21 apartmánmi a 20 izbami. „Izby a apartmány sú dvojlôžkové s možnosťou prístelky. V izbách je k dispozícii LCD televízor s DVD prehrávačom, pripojenie na internet, telefón, rádiobudík, minibar. Kúpeľne sú vybavené sprchovacími kútmi,“ píše hotel na oficiálnej stránke.

Interiér Hotela TatranZdroj: Hotel Tatran

Majiteľ v materiáloch uvádza, že hotel je pripravený na okamžité úžívanie. „V súčasnosti je Hotel Tatran v štádiu dokončenosti  takmer na 100 percent, nepoužívaný, zariadený,“ konštatuje majiteľ. Dokumenty, ktoré priložil k dražbe uvádzajú, že v zariadení je napríklad 21 televízorov, 40 minichladničiek či 40 pracovných stolov.

Pohyby na trhu ubytovacích zariadení sú pomerne bežné. Vlani u nás podľa Štatistického úradu SR pribudlo 406 zariadení, ktoré ponúkali ubytovacie služby. Len na porovnanie, kým v roku 2005 bolo 2 446 hotelov či penziónov, v roku 2015 to bolo o takmer 1 300 viac. Aktuálne u nás ponúka služby  3 724 ubytovacích zariadení.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát