Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tatranský hotel zatvorili a zmodernizovali, teraz ho nikto nechce

16.11.2016, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Keď v roku 2007 zatvárali Hotel Tatran vo Veľkej Lomnici, nikto nemohol tušiť, že najbližších takmer desať rokov neprivíta žiadneho návštevníka. A to napriek tomu, že stavebné práce dopadli úspešne a hotel je vo vyhľadávanej časti Slovenska. Dokončený stojí zavretý už niekoľko rokov a nič na tom nezmenila ani včerajšia dražba.

  • Tlačiť
  • 8

O tom, že hotel je na predaj, informovali TREND Reality ešte pred dvoma rokmi. Portál Labartt Hospitality vtedy odhadoval, že na dokončenie bude nový investor potrebovať okolo 150-tisíc eur. Ubytovacie zariadenie, ktoré bolo zaradené do siete Best Western, potrebovalo investície najmä na dokončenie wellness časti.

Hotel je na inzertných portáloch aj po dva a pol roku. A nielen na nich. Majiteľ Sortec Elektronic sa ho rozhodol predávať aj v dražbe. Prvé kolo sa uskutočnilo ešte 13. septembra, keď bola najnižšia vyvolávacia cena určená na niečo vyše 1,8 milióna eur.

Neprehliadnite

Rovnaký výsledok prinieslo aj druhé kolo dražby, ktoré sa pod Tatrami uskutočnilo včera. A to napriek tomu, že majiteľ zariadenia hotel zlacnil. Najnižšiu ponuku nastavil na úroveň 1,7 milióna eur. Či bude aj tretie kolo, je teraz otázne.

Budova hotela je situovaná v centre Veľkej Lomnice. Je vybavená 21 apartmánmi a 20 izbami. „Izby a apartmány sú dvojlôžkové s možnosťou prístelky. V izbách je k dispozícii LCD televízor s DVD prehrávačom, pripojenie na internet, telefón, rádiobudík, minibar. Kúpeľne sú vybavené sprchovacími kútmi,“ píše hotel na oficiálnej stránke.

Interiér Hotela TatranZdroj: Hotel Tatran

Majiteľ v materiáloch uvádza, že hotel je pripravený na okamžité úžívanie. „V súčasnosti je Hotel Tatran v štádiu dokončenosti  takmer na 100 percent, nepoužívaný, zariadený,“ konštatuje majiteľ. Dokumenty, ktoré priložil k dražbe uvádzajú, že v zariadení je napríklad 21 televízorov, 40 minichladničiek či 40 pracovných stolov.

Pohyby na trhu ubytovacích zariadení sú pomerne bežné. Vlani u nás podľa Štatistického úradu SR pribudlo 406 zariadení, ktoré ponúkali ubytovacie služby. Len na porovnanie, kým v roku 2005 bolo 2 446 hotelov či penziónov, v roku 2015 to bolo o takmer 1 300 viac. Aktuálne u nás ponúka služby  3 724 ubytovacích zariadení.

  • Tlačiť
  • 8