Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tatranský hotel zatvorili a zmodernizovali, teraz ho nikto nechce

16.11.2016 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Keď v roku 2007 zatvárali Hotel Tatran vo Veľkej Lomnici, nikto nemohol tušiť, že najbližších takmer desať rokov neprivíta žiadneho návštevníka. A to napriek tomu, že stavebné práce dopadli úspešne a hotel je vo vyhľadávanej časti Slovenska. Dokončený stojí zavretý už niekoľko rokov a nič na tom nezmenila ani včerajšia dražba.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

O tom, že hotel je na predaj, informovali TREND Reality ešte pred dvoma rokmi. Portál Labartt Hospitality vtedy odhadoval, že na dokončenie bude nový investor potrebovať okolo 150-tisíc eur. Ubytovacie zariadenie, ktoré bolo zaradené do siete Best Western, potrebovalo investície najmä na dokončenie wellness časti.

Hotel je na inzertných portáloch aj po dva a pol roku. A nielen na nich. Majiteľ Sortec Elektronic sa ho rozhodol predávať aj v dražbe. Prvé kolo sa uskutočnilo ešte 13. septembra, keď bola najnižšia vyvolávacia cena určená na niečo vyše 1,8 milióna eur.

Neprehliadnite

Rovnaký výsledok prinieslo aj druhé kolo dražby, ktoré sa pod Tatrami uskutočnilo včera. A to napriek tomu, že majiteľ zariadenia hotel zlacnil. Najnižšiu ponuku nastavil na úroveň 1,7 milióna eur. Či bude aj tretie kolo, je teraz otázne.

Budova hotela je situovaná v centre Veľkej Lomnice. Je vybavená 21 apartmánmi a 20 izbami. „Izby a apartmány sú dvojlôžkové s možnosťou prístelky. V izbách je k dispozícii LCD televízor s DVD prehrávačom, pripojenie na internet, telefón, rádiobudík, minibar. Kúpeľne sú vybavené sprchovacími kútmi,“ píše hotel na oficiálnej stránke.

Interiér Hotela TatranZdroj: Hotel Tatran

Majiteľ v materiáloch uvádza, že hotel je pripravený na okamžité úžívanie. „V súčasnosti je Hotel Tatran v štádiu dokončenosti  takmer na 100 percent, nepoužívaný, zariadený,“ konštatuje majiteľ. Dokumenty, ktoré priložil k dražbe uvádzajú, že v zariadení je napríklad 21 televízorov, 40 minichladničiek či 40 pracovných stolov.

Pohyby na trhu ubytovacích zariadení sú pomerne bežné. Vlani u nás podľa Štatistického úradu SR pribudlo 406 zariadení, ktoré ponúkali ubytovacie služby. Len na porovnanie, kým v roku 2005 bolo 2 446 hotelov či penziónov, v roku 2015 to bolo o takmer 1 300 viac. Aktuálne u nás ponúka služby  3 724 ubytovacích zariadení.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy hotel, Hotel Tatran

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Pridať inzerát