Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tesco odštartovalo stavbu v Dúbravke

12.11.2012, 12:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Obchodné centrum na konci mestskej časti zastrešuje rakúsky Raiffeisen

  • Tlačiť
  • 1

V hlavnom meste pribudne ďalšia prevádzka britského obchodného reťazca Tesco. Túto jeseň sa totiž začalo s výstavbou menšieho obchodného centra a komplexu na okraji bratislavskej Dúbravky smerom na Lamač. Za investorskou spoločnosťou Dúbravčice, s.r.o., stoja Rakúšania.

Potvrdzujú sa tak vlaňajšie informácie, že projekt na Saratovskej ulici za obratiskom električiek odkúpila spoločnosť Eurolease RE Development, s.r.o., začlenená priamo pod rakúsku skupinu Raiffeisen. Tá je matkou slovenskej Tatra banky, ktorej developerská dcéra, spoločnosť Tatra Residence, zabezpečuje výstavbu.

Firma stavala aj nákupné stredisko Glavica na začiatku Devínskej Novej Vsi, kde je taktiež nájomcom Tesco. V Dúbravke pôjde o podobnú dvojpodlažnú budovu, kde pre obchody a služby vznikne necelých 5-tisíc štvorcových metrov. Reťazec má z toho zabrať niečo viac než polovicu, zvyšok bude určený pre necelú dvadsiatku obchodov.

Počíta sa s parkovaním na prvom nadzemnom podlaží s kapacitou 85 státí a ďalšími 160 v okolí na povrchu. Developer naštartoval výstavbu v súlade so skoršími plánmi a termín dokončenia znie jar budúceho roka. Tesco okrem Glavice podobný priestor obsadilo aj v nákupnom centre Hron v Podunajských Biskupiciach.

Spoločnosť Tatra Residence bola developerom petržalského Tatra City, chystá výstavbu v Devínskej Novej Vsi a v minulosti aj pri železničnej stanici Vinohrady v Rači, či v Nitre. Firma nedávno kúpila aj pozemky spoločnosti Atlas Real. Predošlým vlastníkom dúbravského obchodného projektu boli firmy Iuris a Weon spolupodieľajúce sa napríklad na komplexe Octopus v Ružinove.

Zobraziť Tesco Dúbravka na väčšej mape

Vizualizácia - Dúbravčice, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Raiffeisen, Tatra residence, Tesco