Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tesco pridá v Petržalke 50 obchodov

06.09.2011, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Maloobchodný reťazec rozšíri svoj hypermarket o nákupnú galériu (plus vizualizácie)

  • Tlačiť
  • 11

Britské Tesco na Slovensku a v hlavnom meste ďalej expanduje. Po oznámení nových prevádzok v niekoľkých štvrtiach Bratislavy prichádza aj plán pristavať k petržalskému Tesco Extra nákupnú galériu. Tým sa jeden z najstarších bratislavských hypermarketov rozšíri o 8 600 m2 úžitkovej plochy a 48 prenajímateľných prevádzok.

Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom má galéria stáť na mieste parkoviska medzi existujúcou prevádzkou a Budatínskou cestou. V tesnej blízkosti sa počíta aj s externou reštauračnou jednotkou s úžitkovou plochou 370 štvorcových metrov.

Projekt, ktorého navrhovateľom je architektonická kancelária Ivana Kočana, má vyrásť na 2,9-hektárovom pozemku. Zabraté parkovacie miesta novou výstavbou nahradí investor dvoma novými parkovacími plochami s kapacitou 160 státí. Celkovo však v petržalskom Tescu parkovísk ubudne, z 1 216 na 1 065.

Nákupná galéria, ktorá bude pravdepodobne podobným konceptom, ako existujúce Tesco Galérie v ďalších mestách, napríklad Trnave, hmotou nadviaže na existujúci objekt. Cieľom novej galérie má byť vytvorenie jednotiaceho vzhľadu pre všetky podobné prevádzky britského reťazca.

Budúcim užívateľom objektu má byť spoločnosť Tesco Stores SK, a.s. Ide o ďalšiu tohtoročnú aktivitu reťazca v hlavnom meste. Len nedávno totiž oznámil plán vybudovať menšiu prevádzku na okraji Dúbravky a v týchto dňoch dokončuje aj prvú bratislavskú čerpaciu stanicu na Zlatých pieskoch.

Petržalské Tesco bolo ako prvé prebudované na formát Extra, ktorý zahŕňa zmeny interiéru, nové samoobslužné pokladne, ako aj samostatné služby ako lekáreň, či optika. Neskôr na tento formát zrekonštruovala aj ďalšie pobočky – v Lamači i na Zlatých pieskoch, ktorá je súčasťou nákupného centra Shopping Palace.

Zobraziť Tesco galéria Petržalka na väčšej mape

Vizualizácia - Tesco

  • Tlačiť
  • 11