Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tesco v Lamači prerobia na Extra

08.10.2010, 00:05 | lmi | © 2010 News and Media Holding

Maloobchodný reťazec sa púšťa do prestavby hypermarketu na severnom okraji Bratislavy

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Tesco

Najbližších sedem týždňov bude lamačský hypermarket siete Tesco ožívať aj v noci. Návštevníkov však nahradia robotníci, ktorí v týchto dňoch začínajú pracovať na kompletnej rekonštrukcii obchodu. Reťazec plánuje v novembri otvoriť druhé Tesco Extra na Slovensku.

Nadviaže tým na rovnaký koncept, ktorý na jar tohto roka otvoril v Petržalke. Aj v Lamači chce spoločnosť priniesť samoobslužné pokladne, zrekonštruovať predajnú plochu a vybudovať aj nové služby ako optiku, lekáreň, či foto- a telekomunikačné služby.

Firma chce zrekonštruovať aj zamestnanecké priestory, vybudovať nové jedálne a modernizovať interiéry chodieb, skladov a kancelárií.

Tieto zmeny si vyžiadajú obmedzenie otváracích hodín, od 22. hodiny a 6. hodiny ráno bude hypermarket zatvorený. Koniec rekonštrukcie plánuje Tesco na 24. novembra 2010.

Firma v poslednom období rozbieha na Slovensku veľkú expanziu a najmä v Bratislave buduje nové formáty. Na viacerých miestach pribudli maloformátové predajne Expres, v centre metropoly spoločnosť vynovila obchodný dom na Kamennom námestí a premenovalo ho na Tesco My. Tu sa výrazne zmenil aj ponúkaný sortiment.

Prestavba lamačského obchodu môže súvisieť aj s budovaním novej obchodnej zóny na začiatku mestskej časti v smere z diaľnice, kde stavia Penta svoje Bory. Okrem toho v lokalite nedávno otvorili posledné obchody v rámci centra Storeland, čo Tescu zobralo ďalších nakupujúcich.

Foto - Tesco

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Tesco