Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Tesco v Petržalke pripravuje rozšírenie, ako prvý pribudne McDonald's

02.01.2017, 12:00 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Britský reťazec Tesco pripravuje rozširovanie nákupných plôch v Petržalke. Spoločnosť oprašuje päť rokov starý projekt vytvorenia retail parku pri hypermarkete na Panónskej ceste. Prvou stavbou, ktorá už získala aj stavebné povolenie, by mala byť prevádzka reťazca McDonald's.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Plány na postavenie nákupnej galérie v Petržalke predstavilo Tesco ešte v roku 2011. Na pozemkoch v okolí hypermarketu naplánovalo vedenie britského reťazca nákupnú pasáž, ktorá by priniesla 8597 štvorcových metrov nákupnej plochy a gastrojednotku s rozlohou 370 štvorcových metrov.

Vedľa hypermarketu tak malo vzniknúť 48 prevádzok, v ktorých mali byť situované obchody ponúkajúce služby a tovar. Rozpočet vypočítal investor v roku 2011 na 10 miliónov eur. Podľa pôvodných plánov mala galéria a susedná gastroprevádzka privítať prvých zákazníkov už v roku 2014.

Nakoniec sa tak môže stať až o tri roky neskôr. Práve prevádzka s občerstvením aktuálne dostala stavebné povolenie. Majiteľom pozemkov na mieste, kde má vyrásť zariadenie, je McDonald's Slovakia.

Neprehliadnite

Zaujímavosťou je, že známy reťazec už pobočku v lokalite má. Cez cestu prevádzkuje fast-food v Obchodnom centre Danubia. Je však pravdepodobné, že ju  bude sťahovať práve k Tescu. Na rozdiel od nového miesta totiž v Danubii nevlastní pozemky a je tak preňho výhodnejšie prevádzkovať pobočku vo vlastnom.

Či sa bude realizovať aj zvyšná obchodná galéria je nateraz otázne. Britský reťazec požiadal v júni 2016 mestskú časť Petržalka o predĺženie územného rozhodnutia a v prípade obchodnej galérie stále nepožiadal o stavebné povolenie.

Samotný reťazec zažíva útlmovú fázu. Na rozdiel od minulých rokov, keď pobočky len otváral, tento rok zavrel predajne v Košiciach i vo Svidníku. V susednom Česku navyše predal aj najväčšie obchodné centrum v krajine Letňany. Predtým sa zbavil aj obchodného domu Liberec. Jednu z mála veľkých investícií ohlásil reťazec pred pár dňami, keď oznámil zámer postaviť nové distribučné centrum.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy McDonald's, Tesco

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát