Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trenčín dostane polyfunkčné Masaryčky

20.12.2007, 13:54 | Martin Rojko | © 2007 News and Media Holding

Domáci investor pripravuje na mieste bývalých kasární kancelárie a obchody.

  • Tlačiť
  • 0

Rozvíjajúca sa výstavba nových komerčných priestorov zasiahla aj Trenčín. Neďaleko centrálnej pešej zóny stavia investorská spoločnosť Z.A.I.C. polyfunkčné centrum Masaryčky, ktoré po dokončení na jar budúceho roku ponúkne takmer desaťtisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

1207/masarycky_text.jpg

Šesťpodlažné centrum vyrastá v mestskej časti Soblahovská na ľavom brehu Váhu medzi ulicami Partizánska a Legionárska. Nachádza sa na pozemku s rozlohou štyritisíc m2, s výhodnou dopravnou dostupnosťou päť minút pešo od úplného centra. Investor odkúpil mestský pozemok v roku 2004 za 8,2 milióna korún. Pôvodne vojenské Masarykove kasárne nahradia moderné maloobchodné (3 300 m2 prenajímateľnej plochy) a kancelárske (6-tisíc m2) priestory spolu s 287 parkovacími miestami.

1207/masarycky4_text.jpg

Ako portálu TRENDreality.sk potvrdila konateľka spoločnosti Z.A.I.C. Emília Cabalová, celkové investičné náklady sa pohybujú na úrovni 500 miliónov korún. Projekt financuje VÚB banka, generálnym dodávateľom stavby je firma Monolit Slovakia. Podľa slov realitného konzultanta Petra Cimermana z Apollo Property (SR), ktorá centrum prenajíma, sú retailové priestory obsadené prakticky naplno, administratívna časť je prenajatá zhruba na polovicu. Najvýznamnejším nájomcom je banková inštitúcia, ktorú dopĺňajú miestni podnikatelia a obchodníci.

Nájomné s DPH v retailovej časti na prízemí a prvom poschodí dosahuje približne 12-tisíc korún/m2/rok, v administratívnych priestoroch na druhom až šiestom poschodí zhruba 6 500 korún/m2/rok.

Vizualizácia - Centrum Masaryčky

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)