Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trenčín ukázal, ako bude vyzerať nový futbalový štadión. Začína sa s výstavbou

19.09.2018, 14:20 | pol | © 2018 News and Media Holding

V Trenčíne v týchto dňoch štartuje výstavba nového futbalového štadióna. Stánok s kapacitou do 10-tisíc divákov bude stáť na mieste pôvodného štadióna. Oproti prvotnému variantu sa projekt zmenil, klub napokon počíta s vyššími investíciami.

  • Tlačiť
  • 5

Projekt nového futbalového štadióna predstavili v Trenčíne pred vyše tromi rokmi, začiatok prestavby bol plánovaný na rok 2016. Napokon sa celý projekt posunul, hoci časť búracích prác už prebehla.

„V minulosti sme sa prezentovali viacerými vyhláseniami týkajúcimi sa výstavby, ktoré napokon neplatili. Nechceli sme touto cestou pokračovať. Riešili sme procesné veci a teraz prišiel čas, aby opäť sme otvorili túto tému,“ cituje web AS Trenčín prezidenta klubu Róberta Rybníčka.

Tribúna má stáť do roka 

Aktuálne už má Trenčín finálny návrh štadióna, pri ktorom začína s budovaním hlavnej tribúny na východnej strane od univerzity. Hlavná tribúna poskytne zázemie pre tímy, delegované osoby, médiá a VIP priestory, v projekte boli naplánované aj skyboxy.

Trenčiansky klub plánuje s dodávateľom stavby dohodnúť, aby bola hlavná tribúna dokončená v septembri 2019. Oproti pôvodnému návrhu napokon v Trenčíne uprednostnili odvážnejšiu verziu projektu. Štadión má byť funkčný 30 – 50 rokov.

Neprehliadnite

„Aj toto bol ďalší argument pri zmenách v projekte. Pred necelými štyrmi rokmi sme mali pripravenú štúdiu v celkovej hodnote arény asi dvanásť miliónov eur. Dnes by to bolo v prípade dokončenia približne dvadsať miliónov,“ hovorí R. Rybníček.

Klub nateraz nemá vykryté financovanie celého štadióna, preto 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy štadión, Trenčín