Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trenčín získa cyklotrasu za viac ako milión eur. Nebude mať ani kilometer

26.08.2019, 11:01 | TASR

V Trenčíne sa chystá ďalšia cyklotrasa. Tentoraz pribudne na trase medzi Ulicou na Kamenci a Kasárenskou ulicou. Nová zóna pre cyklistov bude dlhá 851 metrov. Celková suma realizácie prekročí 1,3 milióna eur.

  • Tlačiť
  • 2

Mesto Trenčín postaví novú obojstrannú cyklotrasu s celkovou dĺžkou 851 metrov. Samospráva na projekt získala financie z eurofondov.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, Trenčínu schválilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 milióna eur.

Mesto prispeje päť percent

Mesto z vlastných zdrojov k tejto sume pridá 68-tisíc eur a zrealizuje nový úsek cyklistickej komunikácie od Ulice na Kamenci, cez Ulicu na Vinohrady po Kasárenskú ulicu. Mesto sa bude na celom projekte podieľať len piatimi percentami. Zbytok sú financie zo štátneho rozpočtu a zdrojov Európskej únie.

Šírka 1,5 metra

„Pôjde o komplexnú hĺbkovú rekonštrukciu cesty s vybudovaním obojstranného cyklistického pruhu, dlhého 851 metrov, v samostatných pruhoch so šírkou 1,5 metra. Projekt rieši aj odstránenie úzkych miest, bezbariérové nástupiská na autobusových zastávkach, priechody pre chodcov, miesta pre chodcov a cyklistov v križovatkách a aj kompletné dopravné značenie,“ doplnila hovorkyňa s tým, že stavba bude financovaná zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu vo výške 95 percent z celkových nákladov, mesto sa na financovaní bude podieľať piatimi percentami.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy cyklotrasa, dotácia, infraštruktúra, Trenčín