Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trenčín chystá rekonštrukciu pešej zóny v centre za 2,7 milióna

26.06.2019, 15:20 | TASR

Mesto Trenčín chce zrekonštruovať pešiu zónu v centre. Rekonštrukcia plochy takmer 14-tisíc štvorcových metrov by sa mala začať v roku 2021, celkové náklady predpokladajú asi 2,7 milióna eur. Radnica vyhlásila architektonickú súťaž.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Trenčín

Podľa hlavného architekta Trenčína Martina Beďatša zámerom mesta je zatraktívniť rozsiahlu pešiu zónu pre verejnosť. Chce, aby neslúžila len ako peší koridor, ale aby v nej ľudia začali tráviť čas.

Priestor chce samospráva oživiť zeleňou - stromami a pergolami s popínavou zeleňou, interaktívnymi vodnými prvkami a vznikom podnikov s terasami, ktoré by dotvorili kolorit priestoru.

Rekonštrukcia námestia počíta s kompletnou obnovou povrchov na ploche 13.600 štvorcových metrov, súčasťou by mala byť nová zeleň, mobiliár, vodné prvky, herné prvky a športoviská pre deti. O víťazovi urbanistickej súťaže rozhodne komisia zložená z profesionálnych architektov.

„Prvou etapou bude rekonštrukcia od bývalého hotela Trenčan po sochu Ľudovíta Štúra, druhá etapa je od sochy Ľudovíta Štúra po mestskú vežu vrátane parku za Štúrovou sochou. Treťou etapou bude rekonštrukcia priestoru pred Posádkovým klubom a časť Vajanského ulice smerom k evanjelickému kostolu,“ doplnil M. Beďatš.

Ako dodal, problém pri rekonštrukcii môžu spôsobiť inžinierske siete, ktoré síce nie sú staré, ale sú rozťahané po celej ploche.

„Okrem tých stromov, ktoré tam momentálne sú, sa tam v podstate už ďalšie zasadiť nedajú. Návrh trasovania sietí očakávame od účastníkov urbanistickej súťaže,“ doplnil architekt s tým, že v prípade, ak nenarazia na archeologické nálezy, s prácami by sa malo začať na jar roku 2021.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Trenčín

Diskusia (0 reakcií)